سازمان صحی جهان در مورد احتمال گسترش آبله میمون هشدار داد

۱۴۰۱/۳/۷

همزمان با افزایش موارد جدید ابتلا به آبله میمون در بیش از ۲۰ کشور جهان، سیلوی برایان، یک مقام ارشد سازمان صحی جهان می‌گوید که اگر تدابیری درست اتخاذ نشود، احتمالا این بیماری گسترش خواهد یافت. با این حال، او با امیدواری گفت که فرصت توقف شیوع آن از دست نرفته است.

به نقل از خبرگزاری فرانس پرس، خانم برایان روزجمعه در مجلسی معلوماتی در باره آبله میمون در مقر سازمان صحی جهان گفت: «هنوز روشن نیست که آیا ما نشانه‌های یک شیوع بزرگتر را می بینیم یا این که بیماری شیوع یافته ولی تمام مورد آن هنوز کشف نشده است.»

مرکز پیشگیری و کنترول بیماری‌های اتحادیه اروپا ۲۱۹ مورد ابتلا به این ویروس را گزارش داده است. بریتانیا نیز گفته است که از ۷ می ۲۰۰ مورد را کشف و گزارش داده است.

برایان در نشست نمایندگان عضو این سازمان در ژنو گفت که به احتمال زیاد موارد بیشتر ابتلا به این بیماری در روزهای آینده گزارش داده خواهد شد. با این حال، او از حکومت‌ها خواست که دچار واهمه و سراسیمگی نشوند.

برایان گفت: «این بیماری جز آن دسته امراضی نیست که مردم در مورد آن نگران باشند. این کووید یا دیگر بیماری مشابه نیست که خیلی سریع سرایت کند.»

او با اشاره به چند داروی ضد آبله که از سوی سازمان دارویی اتحادیه اروپا تایید شده است، گفت که مداوای این بیماری ممکن است. همچنان، واکسین های موجود ضد آبله در بازار، ۸۵ درصد در پیشگیری از آبله میمون موثر است.

برایان نسبت به جلوگیری سریع گسترش آبله میمون ابزار امیدواری کرد. به گفته او، «ما فعلا فرصت توقف شیوع این ویروس را داریم. اگر تدابیر لازم را روی دست بگیریم، احتمالا به آسانی جلو آن را خواهیم گرفت.»

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید