«مثلث غم» برنده نخل طلای جشنواره کن شد

۱۴۰۱/۳/۸

روبن اوستلوند، کارگردان سویدنی، برای دومین بار نخل طلا، بالاترین جایزه جشنواره امسال کن را برای فیلم مثلث غم برد که یک فیلم طنزی با نگاه تلخ به مسائل اجتماعی روز است.

جوایز بهترین بازیگری به سانگ کانگ هو در فیلم «دلال» و زهرا امیر ابراهیمی در فیلم ایرانی «عنکبوت مقدس» رسید.

به نقل از اسوشیتدپرس، اوستلوند پس از دریافت این جایزه معتبر گفت: «ما می‌خواستیم که وقتی مردم پس از دیدن این فیلم با هم بیرون می‌روند، موضوعی برای صحبت کردن داشته باشند. حسن سینما در این است که مردم فیلم را باهم می‌بینند. بنابرین، همان طور که فیلم حرفی برای گفتن دارد، چیزی برای خندیدن و لذت بردن نیز داشته باشد.»

سانگ کانگ هو، بازیگر کوریایی فیلم دلال از ساخته‌های هیروکازو کورئیدا، جایزه بهترین بازیگری را برد. این فیلم در باره موضوع فروش اطفال رهاشده در بازار سیاه فرزندخواندگی در کوریای جنوبی است.

همچنان، زهرا امیرابراهیمی جایزه بهترین بازی را برای «عنکبوت مقدس» به دست آورد که بر اساس داستان واقعی سعید حنایی، قاتل زنجیره‌ای ساخته شده است که در سال ۱۳۸۱ به جرم قتل ۱۶ زن اعدام شد.

زهرا امیر ابراهیمی در این فیلم نقش روزنامه‌نگاری را بازی کرده است که در مورد یک قاتل زنجیره‌ای تحقیق می‌کند که زنان تن‌فروش را در شهر مشهد به قتل می‌رساند.

جایزه بهترین فیلمنامه نیز به طارق صالح، کارگردان سویدنی- مصری برای «پسری از بهشت» رسید.

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸می در فرانسه برگزار شد.

دیدگاه
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید