پیش‌بینی خوش‌بینانه وزیر دفاع اوکراین: جنگ با روسیه تا آخر ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد

۱۴۰۱/۳/۱۵

اولکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین می‌گوید براساس یک پیش‌بینی خوش‌بینانه جنگ روسیه علیه کشورش تا آخر سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید.

با این وجود، ارتش اوکراین هشدار داد روسیه ناوگان کشتی‌های جنگی خود را در دریای سیاه افزایش داده و خطر شدت گرفتن حمله‌های موشکی علیه اوکراین وجود دارد

وزیر دفاع اوکراین گفت که کشورش همچنان به صورت فوری به سلاح‌های سنگین، به ویژه راکت‌اندازهای چندگانه، تجهیزات توپخانه‌ای، تانک سیستم‌های ضد کشتی و سیستم‌های خودکار موشکی و پدافند هوایی نیاز دارد.

طبق اعلام ارتش اوکراین، روسیه علاوه بر ارسال ناوها و نیروهای هوابرد جدید به دریای سیاه، یک زیردریایی مجهز به ۳۶ موشک کروز را نیز در این دریا مستقر کرده است.

روز شنبه، ارتش اوکراین از انهدام ۴۷ ادوات نظامی روسیه، از جمله یک بالگرد، سه تانک، ۱۱ نفربر، ۲۶ خودرو زرهی و تعدادی تجهیزات توپخانه‌ای خبر داد.

در همین حال، وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که حجم حملات هوایی روسیه به دونباس اوکراین همچنان زیاد است و افزایش حملات با مهمات غیر‌هدایت‌شونده (حملات بدون هدف مشخص) موجب تخریب گسترده مناطق و افزایش تلفات غیرنظامی می‌شود.

فرماندار استان لوهانسک نیز گفت که روسیه دارد از تمام توان خود برای تصرف شهر استراتژیک سیورودونتسک استفاده می‌کند.

از سوی دیگر، ولادیمیر پوتین نسبت به تصمیم آمریکا برای ارسال تسلیحات جدید به اوکراین هشدار داد و گفت: «روسیه به راحتی با این محموله‌ها مقابله خواهد کرد، همانطور که ده‌ها سلاح تهیه شده توسط آمریکا را نابوده کرده است.»

تازه‌ترین خبرها

نگاه روز
خبرها
وادی رقابت

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید