وزیر دفاع روسیه: کنترل ۹۷ درصد منطقه لوهانسک در شرق اوکراین را به‌دست گرفته‌ایم

۱۴۰۱/۳/۱۷

وزیر دفاع روسیه گفته است که نیروهای این کشور، کنترل ۹۷ درصد منطقه لوهانسک را در دست گرفته‌اند.

سرگئی شویگو گفته که روس‌ها محلات مسکونی سیویرودونتسک را تصرف کرده‎‌اند‌ و برای به‌دست گرفتن کنترل یک منطقه صنعتی و شهرهای مجاور می‌جنگند.

روسیه به‌دنبال کنترل کامل منطقه دونباس است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روسيه روز سه‌شنبه ادعا کرد که پس از حمله‌های بی وقفه و استقرار نیروی بیشتر، بخش بزرگی از شرق اوکراين را تصرف کرده است.

وزیر دفاع روسیه گفته که سربازان این کشور کنترول لیمن و سویاتوهیرسک و ۱۵ شهر دیگر را در دست گرفته‌اند و حمله خود را به سمت شهر پوپاسنا بیشتر می‌کند.

روسیه گفته که گرفتن کنترل کامل منطقه دونباس که شامل مناطق دونتسک و لوهانسک است هدف اصلی حمله به اوکراین است که جدایی طلبان مورد حمایت مسکو از سال ۲۰۱۴ با نیروهای دولتی اوکراین بر سر کنترل این منطقه می‌جنگند.

فرمان تازه پوتین

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با امضای فرمانی دستور پرداخت ۸۱ هزار و ۵۰۰ دالر به خانواده‌های اعضای گارد ملی روسیه که در اوکراین و سوریه جان باختند را صادر کرد.

این نیرو که مستقیماً به آقای پوتین پاسخگوست، در سال ۲۰۱۶ برای مبارزه با تروریسم و جنایات سازمان‌یافته ایجاد شد و در داخل روسیه برای سرکوب اعتراضات ضد دولتی استفاده شده است.

تحلیلگران غربی استقرار این نیروها را در مراحل اولیه جنگ در اوکراین، به عنوان نشانه‌ای از اعتماد نابجای مسکو تعبیر کرده‌اند که فکر می‌کرد به‌سرعت شهرهای بزرگ از جمله کی‌یف، پایتخت را تصرف کرده و از اعضای گارد ملی برای حفظ نظم استفاده خواهد کرد.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید