دفتر حامد کرزی به افغانستان اینترنشنال: رئیس‌جمهور سابق در ۱۵ اگست نمی‌خواست وارد ارگ شود

۱۴۰۱/۳/۲۰

دفتر حامد کرزی، رئیس‌جمهور سابق افغانستان به اظهارات جنرال هبت‌الله علی‌زی در مورد «قصد ورود به ارگ و تصاحب قدرت، بعد از فرار اشرف غنی از کابل» واکنش نشان داد.

دفتر حامد کرزی به افغانستان اینترنشنال گفت: «رئیس‌جمهور سابق قصدی برای ورود به ارگ و گرفتن قدرت نداشت.»

سید احمد، دستیار حامد کرزی به افغانستان اینترنشنال گفت که هرچند آقای کرزی در آن روز با بسم‌الله محمدی، وزیر دفاع پیشین گفتگو کرد «اما ادعای رفتن به ارگ ادعای بی‌بنیاد است.»

جنرال هبت‌الله علی‌زی، لوی درستیز حکومت پیشین در مصاحبه با یک رسانه امریکایی می‌گوید که پس از فرار اشرف غنی از کابل، حامد کرزی می‌خواست با رفتن به ارگ، قدرت را در دست گیرد اما او با این کار مخالفت کرد.

جنرال هبت‌الله علی‌زی که در ۵ روز آخر حکومت پیشین افغانستان رئیس ستاد ارتش تعیین شد، به مجله «وار زون» گفت که وقتی حامد کرزی از فرار اشرف غنی مطلع شد، به بسم‌الله محمدی، وزیر دفاع حکومت وقت زنگ زد و گفت: «فکر نمی‌کنی باید به ارگ برویم؟»

او می‌افزاید که گوشی آقای محمدی در بلندگو بود و صدای آقای کزری را شنیده است که می‌گفت: «یعنی مرا به ارگ ببرید. من رئیس جمهور خواهم شد.»

علی‌زی به این رسانه گفته است که در جریان صحبت آقای کرزی و محمدی، او سرش را به نشانه مخالفت تکان داد. سپس می‌افزاید که محمدی به کرزی گفت که همه به میدان هوایی کابل می‌روند.

حامد کرزی ساعاتی پس از سقوط کابل با نشر یک پیام ویدیویی مردم را به آرامش فراخواند و گفت: «ما در همین جا و با شما هستیم.»

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
چه‌گونه عمری طولانی‌تر داشته باشیم؟

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید