عبدالله عبدالله یک ماه پس از خروج از افغانستان به کابل بازگشت

۱۴۰۱/۳/۲۱

عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای صلح افغانستان که ماه گذشته برای دیدار خانواده اش به هند رفته بود، صبح روز شنبه ۲۱ جوزا، به کابل بازگشت.

آقای عبدالله در بازگشت به کابل به خبرنگاران گفت که آرزو دارد همه مردم افغانستان بتوانند در آرامی، در سایه عدالت و در فضای خوب زندگی کنند.

عبدالله عبدالله همچنین از حکومت سرپرست طالبان خواست که در راستای برقراری آرامش و تامین عدالت، تلاش کند.

براساس گزارش‌ها، عبدالله عبدالله پس از خروج از افغانستان برای دیدار خانواده به هند رفت. او در جریان یک ماه گذشته با شماری از دیپلومات‌ها از جمله سفیر فرانسه برای افغانستان و نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در هند دیدار کرد.

توماس وست پس از دیدار با عبدالله عبدالله، در رشته توییتی نوشت از اینکه طالبان به عبدالله عبدالله اجازه دادند نزد خانواده‌اش به هند برود، استقبال کرد.

رئیس پیشین شورای عالی مصالحه افغانستان از شمار سیاستمدارانی بود که بعد از ورود طالبان به کابل در اگست پارسال در این شهر ماند.

آقای عبدالله پس از تسلط طالبان دست‌کم هشت ماه در افغانستان ماند و در ماه‌های اخیر، گزارش‌هایی در مورد "حصر خانگی" او و حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان در رسانه‌ها منتشر شد.

عبدالله عبدالله پس از خروج از کابل، کشتار غیرنظامیان را در شماری از ولایت‌های شمالی محکوم کرد. او بدون نام بردن از طالبان، هشدار داد که ادامه سیاست حذف و سرکوب افغانستان را به طرف جنگ داخلی می‌برد.

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید