ادامه ناآرامی‌ها در هند؛ بازداشت جوانی که سخنگوی سابق حزب حاکم هند را به سربریدن تهدید کرد

۱۴۰۱/۳/۲۲

نیروهای امنیتی در کشمیر تحت کنترل هند روز یکشنبه جوانی را که با نشر ویدیویی سخنگوی سابق حزب حاکم هند را به سر بریدن تهدیدد کرده بود، بازداشت کردند. نپور شرما متهم است به پیامبر اسلام توهین کرده است.

هرچند او از مقامش کنار گذاشته شد، اما اعتراضات در هند به اظهارات او ادامه دارد.

یوتیوب بعدا این ویدیوی هشدارآمیز را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مهار ناآرامی‌های مذهبی که در سراسر هند گسترش یافته است، حذف کرد.

بعد از اظهارات نپور شرما، سخنگوی حزب حاکم بهاراتیا جاناتا و نوین کمار جندال، مسئول رسانه‌های این حزب در دهلی در مورد پیامبر اسلام و همسرش عایشه، موجی از اعتراضات در شهرهای مختلف هند به راه افتاده است.

هفته گذشته، حزب بهاراتیا جاناتا پس از آن وظیفه خانم شرما را به حالت تعلیق در آورد که اظهارات او در باره پیامبر اسلام از سوی منتقدان مسلمان توهین‌آمیز تلقی شد.

اما درگیری‌ها و تظاهرات بر سر این اظهارات در سراسر هند ادامه دارد، زیرا برخی از اقلیت جامعه مسلمانان هند این اظهارات مقام‌های حزب حاکم را آخرین نمونه فشار بر مسلمانان از آزادی عبادت گرفته تا حجاب را شامل می‌شود.

در این تظاهرات تا حال کشته شدن دو کودک و بازداشت ۳۰۰ نفر گزارش شده است.

در منطقه صنعتی هوره در بنگال غربی تا چهار روز حالت اضطراری اعلان شده است.

در عین حال رهبران حزب حاکم به چندین عضو ارشد این حزب دستور داده اند که هنگام صحبت در مورد مذهب در تریبون‌های عمومی "بسیار محتاط" باشند.

حکومت هند برای جلوگیری از خشونت امنیت عمومی را شدت بخشیده‌اند.

در روزهای گذشته مالزیا، پاکستان، بنگلادش، ترکیه و عراق نیز شاهد اعتراضات علیه اظهارات مقام‌های حزب حاکم هند درباره پیام اسلام بوده است.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید