انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان از ناپدید شدن یک خبرنگار محلی در ولایت کاپیسا خبر داد

۱۴۰۱/۳/۲۳

انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان می‌گوید عبدالحنان محمدی، معاون ولایتی این انجمن در ولایت کاپیسا، ناپدید شده است.

انجمن ژورنالیستان در خبرنامه‌ به نقل از اعضای خانواده آقای محمدی می‌گوید این خبرنگار محلی با یکی از دوستانش یکشنبه ۲۲ جوزا در ولسوالی حصه اول کاپیسا ناپدید شده است.

در خبرنامه انجمن ژورنالیستان آمده است که شماره‌های تماس آقای محمدی در دسترس نیست و این نهاد برای روشن شدن سرنوشت عبدالحنان محمدی تلاش‌هایش را آغاز کرده است.

انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان تاکید کرده است که رهبری این نهاد با مسئولان محلی طالبان در ولایت کاپسا تماس گرفته و از طالبان خواسته است سرنوشت این خبرنگار را روشن کند.

انجمن خبرنگاران در مورد سرنوشت عبدالحنان محمدی عمیقا اظهار نگرانی کرده است.

پس از به قدرت رسیدن طالبان، رسانه‌ها با تهدید و فشارهای شدید روبرو شده و در این مدت، بیشتر از ۸۰ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای از سوی طالبان بازداشت، شکنجه و تهدید شده‌اند.

طبق آمار گزارشگران بدون مرز، در سه ماه نخست تسلط طالبان، ۴۳ درصد از رسانه‌های افغانستان ناپدید شدند و در مجموع از زمان به قدرت رسیدن طالبان، حدود ۶۰ درصد از خبرنگاران وظایف شان را از دست داده‌اند.

طالبان در ماه‌های اخیر در ولایت‌های مختلف افغانستان خبرنگاران را لت و کوب و در مواردی آنها را بازداشت کرده‌اند.

اخیراً، اتحادیه ملی خبرنگاران بریتانیا گفت که از ۱۵اگست سال گذشته که طالبان قدرت را در دست گرفته‌اند، کارمندان رسانه‌ها با محدودیت‌های شدید روبه‌رو شده‌اند.

این اتحادیه گفت که طالبان ماه گذشته میرزا حسنی، یک خبرنگار را به دلیل نشر خبر در شبکه‌های اجتماعی‌ بازداشت کرده و او را شکنجه کرده‌اند.وادی رقابت
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید