عباس کریمی در مسابقات جهانی پارا شنا از ایالات متحده نمایندگی کرد و به مدال طلا دست یافت

۱۴۰۱/۳/۲۵

در سومین شب مسابقات جهانی پارا شنای پرتگال، عباس کریمی به مدال طلا دست یافت و رکورد جهانی را در سبک ۵۰ متر پروانه به نام خودش ثبت کرد.

کریمی به عنوان عضو تیم شناگران امریکا در این مسابقات شرکت کرده بود. او می‌گوید: «بسیار خوشحالم که در حال حاضر از امریکا نمایندگی می‌کنم.»

کریمی شناگر افغانستانی‌الاصل امریکایی با این قهرمانی به اولین مدال بین‌المللی به عنوان عضو تیم ایالات متحده دست یافت.

این اولین مدال طلای او در مسابقات قهرمانی جهان نیز است.

علاوه بر رکوردشکنی شنای جهان، این اولین‌باری است که امریکا از زمان مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵، تیمی برای رقابت در بخش «رله مختلط» در این مسابقات فرستاده است. در رله مختلط چهار شناگر در ترکیب هر تیم رقابت می‌کنند.

کریمی پیش از این به عنوان عضو تیم پارالمپیک پناهجویان در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ شرکت کرد. او در اوایل سال جاری تابعیت امریکایی خود را دریافت کرد و در نهایت با هم تیمی‌های جدیدش بر سکوی قهرمانی جهان قرار گرفت.

به نقل از ویب‌سایت رسمی تیم پارا شنای امریکا، او افزود: «این برای من همه‌چیز است، چون به خاطر شنا همه‌چیز را رها کردم.»

آقای کریمی در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ مدال نقره گرفت و تنها عضو تیم پناهجویان شد که مدال قهرمانی جهان را در ورزش کسب کرده است.

عباس کریمی پیش از این در بخش ۵۰ متر مسابقات شنای پروانه با شکست حریفانش در ایندیانا پولیس امریکا، به مدال طلا دست یافته و سهمیه مسابقات ماه جون ۲۰۲۲ پرتگال را به دست آورده بود.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید