طالبان کمک به زلزله‌زدگان را از یک میلیارد به ۱۰۰ میلیون افغانی کاهش داد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

طالبان ادعایش در مورد کمک یک میلیارد افغانی به زلزله‌زدگان را پس گرفت و اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون افغانی به آسیب‌دیدگان زلزله در جنوب‌شرق افغانستان کمک می‌کند. باختر، خبرگزاری رسمی طالبان روز چهارشنبه خبری را که درباره کمک یک میلیاردی این گروه به زلزله‌زدگان نشر کرده بود، حذف کرد.

سپس با انتشار خبر تازه‌ای گفت که این گروه ۱۰۰ میلیون افغانی را برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله در جنوب‌شرق افغانستان اختصاص داده است.

زلزله‌ای شدید حوالی ساعت ۱:۳۰بامداد، اول سرطان بخش‌هایی از افغانستان و پاکستان را تکان داد.

گفته می‌شود که ولایت خوست در جنوب شرقی افغانستان، مرکز این زلزله بوده است.

رسانه‌های رسمی گروه طالبان ادعا کرده‌اند که بیش از هزار تن از اثر این زلزله جان‌های خود را از دست داده و صدها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

هنوز منبع مستقل و یا موسسه بین‌المللی آماری در مورد قربانیان و خسارات این زمین لرزه منتشر نکرده است.

به دنبال نشر خبر تلفات این زلزله، خبرگزاری باختر که نشرات آن توسط طالبان کنترول می‌شود، گزارش داد که این گروه جلسه اضطراری به ریاست ملا محمد حسن آخوند، رئیس‌الوزرای طالبان در ارگ کابل برگزار کرده است.

خبرگزاری باختر نوشته بود که ملا محمد حسن آخوند کمک یک میلیارد افغانی را برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زلزله در ولایت‌های پکتیکا و خوست منظور کرده است.

با گذشت ساعاتی، باختر این خبرش را حذف کرد و سپس گزارش داد که طالبان کمکی به ارزش ۱۰۰ میلیون افغانی به مناطق آسیب‌دیده ارسال خواهند کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خون‌آب
جهان‌نما
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید