فاروق وردک استقرار "نظام سچه اسلامی" را به طالبان تبریک گفت

۱۴۰۱/۴/۱

فاروق وردک، وزیر دولت در امور پارلمانی حکومت پیشین افغانستان روز سه‌شنبه، ۳۱ جوزا در دیدار با مقامات طالبان، برای کسانی که آن‌ها را «شهدای امارت اسلامی» خواند، دعا کرد.

این مقام دولت پیشین همچنین «آزادی وطن، اعلای کلمه الله و نظام سچه اسلامی» را به طالبان مبارک گفت.

در این دیدار امیرخان متقی، وزیر خارجه، خیرالله خیرخواه، وزیر اطلاعات و فرهنگ و دیگر مقام‌های طالبان حضور داشتند.

سخنگویان طالبان ویدیویی از این دیدار را روز چهارشنبه در صفحات توییتر خود منتشر کرده‌اند.

در این ویدیو دیده می‌شود که فاروق وردک خطاب به مقامات طالبان می‌گوید: «اجازه دهید که به شهدای راه حق، چه آن‌ها که مربوط خانواده شما، مجاهدین امارت اسلامی و مردم عام است، دعا کنیم که شهادت‌شان قبول شود و به بازماندگان آن‌ها صبر جمیل بخواهیم.»

فاروق وردک در دو دهه گذشته مسئولیت رهبری ادارات مختلفی را به عهده داشت. در دوره ریاست جمهوری حامد کرزی وزیر معارف بود و در دوره ریاست جمهوری اشرف غنی، مسئولیت وزارت دولت در امور پارلمانی را به عهده داشت.

او روز چهارشنبه، ۸ جوزا به دعوت کمیسیون سیاسی طالبان به افغانستان بازگشت و در میدان هوایی کابل مورد استقبال گرم این گروه قرار گرفت. وردک در میدان هوایی کابل در حالی که در کنار طالبان ایستاده بود گفت «احساس عزت و افتخار می‌کنم.»

آقای وردک در دیدار روز سه‌شنبه از کمیسیون سیاسی طالبان قدردانی کرد و گفت به باور او این کمیسیون برای اتحاد، اتفاق، برادری و حاکمیت نظام در افغانستان کار می‌کند.

فاروق وردک از چهره‌های جنجالی سیاست افغانستان است. او در زمان تصدی‌اش در وزارت معارف افغانستان با بنیانگزاری مکاتب خیالی، به اختلاس میلیون‌ها دالر متهم شده است.

خبرها
وادی رقابت
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید