اورشلیم پست: ترکیه طرح اختطاف دیپلومات‌ها و گردشگران اسرائیلی توسط ایران را خنثا کرد

۱۴۰۱/۴/۲

روزنامه اسرائیلی اورشلیم پست جزییات بیشتر از ناکام شدن طرح ربودن شهروندان اسرائیل توسط ماموران ایرانی در ترکیه را نشر کرد.

این روزنامه بر اساس گزارش‌های استخباراتی می‌گوید که ماموران ایرانی می‌خواستند برخی دیپلومات‌ها از جمله یک سفیر پیشین اسرائیل و همسرش را در استانبول بدزدند.

به گزارش این روزنامه، ماموران استخبارات ترکیه ۱۰ نفر ایرانی و همدستان ترکی شان را بازداشت کردند. روزنامه ترکی حریت شمار ماموران بازداشت شده ایرانی را ۵ تن ذکر کرده است که پولیس در جریان جستجوی خانه‌های شان، ۲ تفنگچه مجهز به صدا خفه‌کن را نیز پیدا کرد.

ظاهراً، موساد، سرویس استخبارات خارجی اسرايیل، با آگاهی از طرح ماموران جمهوری اسلامی ایران، شهروندانی که قرار بود ربوده شوند، از ترکیه با طیاره شخصی بیرون کرده بود.
یک مقام اسرائیلی گفت که نقشه ایران در همکاری مشترک نیروهای امنیتی ترکیه و اسرائیل ناکام شد.

ایران اسرائیل را متهم می‌کند که تعدادی از شهروندانش را که عضو سپاه پاسداران و برنامه‌های پژوهشی نظامی این کشور بودند، به قتل رسانده است. به تازگی، دگروال حسن صیاد خدایی، صاحب مناصب سپاه پاسداران ایران در ۲۲ می در تهران به ضرب گلوله افراد ناشناس ترور شد.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرايیل روز پنجشنبه از ترکیه دیدار کرد و در یک کنفرانس مشترک با همتای ترکی خود از همکاری این کشور برای جلوگیری از ترور شهروندان اسرائیلی تشکر کرد.

به گزارش الجزیره، چاووش مولود اغلو در این کنفرانس خبری گفت که ترکیه «اجازه این گونه اقدامات را در خاک خود نمی‌دهد.» او بدون توضیح بیشتری گفت: «ما پیام‌های لازم را[به طرف مقابل] رساندیم.»

سفیران - فصل دوم
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید