ملا برادر یک هفته پس از زلزله به پکتیکا و خوست رفت

۱۴۰۱/۴/۷

ملا برادر، معاون رئیس‌الوزرای طالبان با یک هفته تاخیر برای بازدید از مناطق زلزله‌زده و غم‌شریکی با مردم به ولایت‌های پکتیکا و خوست رفت.

دفتر معاون اول رئیس‌الوزرای طالبان می‌گوید او در این سفر ۵۳ میلیون افغانی پول نقد نیز برای کمک به آسیب دیدگان زلزله برده است.

در تصاویر منتشر شده از سفر ملا برادر به مناطق زلزله‌زده، خلیل حقانی، وزیر مهاجرین طالبان و از اعضای ارشد شبکه حقانی هم در کنار او دیده می شود.

در ده ماهی از انتشار خبر درگیری فیزیکی ملا برادر و خلیل حقانی در ارگ ریاست‌جمهوری می‌گذرد، این نخستین بار است که این دو در کنار هم دیده می‌شوند.

بر اساس خبرنامه طالبان، ملا برادر در دیدار با آسیب‌دیدگان زلزله گفته است که حکومت این گروه تا زمان بازسازی خانه‌ها و بازگشت زندگی عادی ساکنان محل به همکاری ادامه می‌دهد.

گروه طالبان می‌گوید ۵۳ میلیون افغانی پول نقد توسط کمیسیون رسیدگی به حوادث به گونه شفاف توزیع خواهد شد و در آینده نیز میلیون‌ها افغانی از سوی ملا برادر به مناطق زلزله زده فرستاده خواهد شد.

پیشتر، دفتر هماهنگ‌ کننده‌ کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان برای کمک‌های اضطراری به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه اخیر در جنوب ‌شرق افغانستان، ۱۱۰ میلیون دالر درخواست کرد.

این سازمان گفته است،تعداد ۳۶۲ هزار نفر در ولایت‌های پکتیکا و خوست آسیب دیده‌اند و این مبلغ برای سه ماه آینده در نظر گرفته شده است.

پس از وقوع زلزله شماری از مقام‌های دیگر طالبان شامل وزیر داخله، صحت، مهاجرین و حوادث طالبان به ولایت‌های پکتیکا و خوست سفر کرده بودند.

بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید