وزیر داخله ایران: باید جلو حرکت انبوه اتباع افغانستانی به سوی مرز ایران گرفته شود

۱۴۰۱/۴/۱۲

احمد وحیدی، وزیر داخله ایران می‌گوید: "پیگیری‌های لازم در حال انجام است که با هماهنگی مسئولان افغانستان جلو حرکت انبوه اتباع افغانستانی به سمت مرزهای ایران گرفته شود."

وزیر داخله ایران روز یکشنبه هشدار داد که با مهاجرانی که "در طرح سرشماری شرکت نکرده‌اند، برخورد قانونی می‌شود."

در توییتی که از آدرس احمد وحیدی منتشر شده، آمده است "اما آن‌هایی که در طرح سرشماری شرکت کرده‌اند از خدماتی چون امور بانکی بهره‌مند می‌شوند."

وزارت داخله ایران در ماه ثور از مهاجران افغانستان ساکن این کشور خواسته بود که برای دریافت اقامت، در روند سرشماری و شناسایی مهاجران شرکت کنند.

آخرین فرصت برای ثبت نام در طرح سرشماری مهاجران در اداره کل امور اتباع و مهاجران وزارت داخله ایران روز پنجشنبه، ۹ سرطان به پایان رسید.

از طرفی دیگر، در روزهای گذشته شماری از شهروندان افغانستان مقیم ایران از مسدود شدن خدمات بانکی برای مهاجران انتقاد کرده بودند.

محمدکاظم کاظمی، شاعر مشهور افغانستان در روزهای گذشته با انتشار یادداشتی از محدودیت دسترسی مهاجران افغانستان به خدمات بانکی انتقاد کرده بود.

آقای کاظمی نوشته است: "بارها اتفاق افتاده است که دخترم در اسنپ بوده و به دلیلی نتوانسته است کرایه را بپردازد. به من پیام داده و من پرداخته‌ام. بارها بسته‌ای دم در آمده است و من کرایه راننده را کارت به کارت کرده‌ام. می‌شود به راننده بگویم تو همین جا دم در خانه باش تا من عابربانک به عابربانک بروم و کرایه‌ات را بپردازم؟"

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید