قاتل شینزو آبه، نخست‌وزیر جاپان را مسئول ورشکستگی مادرش می‌دانست

۱۴۰۱/۴/۱۸

پولیس جاپان روز شنبه گفت مردی که شینزو آبه را کشت، معتقد بود که رهبر سابق جاپان به شکلی در ورشستگی مالی مادرش دست داشته است.

یاماگامی۴۱ ساله، قاتل نخست‌وزیر اسبق جاپان به بازجویان گفته است که شینزو آبه یک گروه مذهبی را ترویج کرده است که مادرش با اهدای کمک به آن ورشکست شده است.

تتسویا یاماگامی، ۴۱ ساله، متهم به قتل نخست‌وزیر پیشین جاپان شناسایی شده است.

همسایگان او به رویترز گفته اند که یاماگامی فردی تنها بود و وقتی با او صحبت می‌شد، پاسخی نمی‌داد. خبرگزاری کیودو به نقل از منابع تحقیقاتی گزارش می‌دهد که او معتقد بود شینزو آبه یک گروه مذهبی را ترویج کرده است که مادرش با اهدای کمک به آن ورشکست شده است.

کیودو و دیگر رسانه‌های جاپانی به نقل از یاماگامی نوشته اند: «مادرم در یک گروه مذهبی غرق شد و من از آن دلخور شدم.»

رسانه‌های جاپانی نامی از این گروه مذهبی ذکر نکرده‌اند.

براساس گزارش‌های رسانه‌های جاپان، یاماگامی اسلحه خود را از قطعات خریداری‌شده آنلاین ساخته است و ماه‌ها وقت صرف طراحی حمله کرده است. او در اکثر محافلی که شینزو آبه در آن سخنرانی داشت، شرکت کرده بود.

یاماگامی در طبقه هشتم یک ساختمان کوچک زندگی می‌کرد.

یکی از همسایه‌هایش، زنی ۶۹ ساله که در طبقه پایانی او زندگی می‌کرد، سه روز قبل از ترور آبه او را دید.این زن که فقط نام خانوادگی خود را ناکایاما گفت، به رویترز می‌گوید: «سلام گفتم اما او مرا نادیده گرفت. او فقط به زمین نگاه می‌کرد و عصبی به نظر می‌رسید. گویی چیزی او را آزار می‌داد.»

سخنگوی نیروی دریایی جاپان نیز گفت که فردی به نام تتسویا یاماگامی از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ در نیروی دریایی خدمت کرده است.

به گزارش رویترز، یاماگامی به یک واحد آموزشی در ساسبو، پایگاه بزرگ نیروی دریایی در جنوب غربی جاپان پیوست و بعد به یک کشتی آموزشی در هیروشیما منصوب شد.

یکی از افسران ارشد نیروی دریایی به رویترز گفت: «در طول خدمت، اعضای نیروی دفاع شخصی سالی یک بار برای انداخت گلوله آموزش می‌بینند. آنها همچنین تعمیر اسلحه‌ها را انجام می‌دهند.»

او گفت: «اما از آنجایی که هنگام انجام این کار از دستورات پیروی می‌کنند، سخت است باور کنیم که یاماگامی دانش کافی برای ساختن اسلحه به دست آورده‌ باشد.»

به گفته او حتی سربازان ارتش که برای مدت طولانی خدمت می‌کنند، نمی‌دانند چگونه اسلحه بسازند.

یاماگامی به تاریخ هشت جولای، شینزو آبه، نخست وزیر پیشین جاپان را در جریان یک سخنرانی در شهر جنوبی مارا با اسلحه دست ساخت هدف قرار داد و کشت. مراسم تشییع جنازه او به تاریخ ۱۲ جولای در زادگاهش، شهر شیمونوسکی برگزار خواهد شد.

سرانجام، قانون
قدیمی ترین مشاغل خانوادگی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید