پیام منسوب به رهبر طالبان: قوانین زمان کرزی و غنی را بررسی می‌کنیم

۱۴۰۱/۴/۱۸

طالبان می‌گویند ملاهبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه امروز نماز عید قربان در قندهار را امامت کرده است. در خطبه‌های منسوب به او آمده است که تمام قوانین زمان کرزی و غنی بررسی خواهند شد تا موارد "خلاف شریعت" لغو شوند. به گفته او، قوانین زیادی در وزارت‌ها و ادارات بر"خلاف شریعت" است.

طالبان تاکنون هیچ تصویری از رهبرشان را منتشر نکرده‌اند. با این حال، این گروه همواره پیام‌هایی منسوب به آخندزاده را منتشر می‌کنند.

در پیام منسوب به رهبر طالبان در خطبه‌های نماز عید قربان آمده است که او خواهان تعامل با جهان در چارچوب شریعت است.

چند روز پیش هم سخنگویان طالبان پیامی منسوب به هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان را به مناسبت عید قربان منتشر کردند که در آن گفته شده است «ما به شمول امریکا با تمام جهان در چوکات تعامل و تعهدات متقابل مناسبات دیپلوماتیک، اقتصادی و سیاسی حسنه و قوی می‌خواهیم و آنرا به خیر تمام جهت‌ها می‌دانیم.»

به گفته طالبان، رهبر این گروه امروز هم از مردم خواسته است که از طالبان حمایت کنند. او بدون اشاره به درگیری‌های طالبان با مخالفان این گروه در پنجشیر و سایر ولایات مدعی شده که در سراسر افغانستان امنیت برقرار شده است.

به گزارش خبرگزاری باختر، در نماز عید قربان در قندهار مسئولان محلی نیز شرکت داشتند.

در کابل نماز عید قربان بدون حضور مقامات حکومت پیشین و کسانی که به تازگی به افغانستان بازگشته‌اند برگزار شد.

در تصاویری که طالبان از نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نشر کرده‌‌اند، هیچ یک از مقامات و مسئولان حکومت پیشین دیده نمی‌شوند.