یک مقام دفاعی امریکا: روسیه روزانه صدها نفر از نظامیان خود را در اوکراین از دست می‌دهد

۱۴۰۱/۴/۳۱

یک مقام دفاعی امریکا می‌گوید که ارتش روسیه در جنگ اوکراین روزانه صدها تلفات می‌دهد، از جمله اینکه هزاران درجه‌دار خود را از دست داده است.

نزدیک به پنج ماه از شروع جنگ، نیروهای روسیه در حال تصرف کامل منطقه دونباس در شرق اوکراین هستند و حدود یک پنجم این کشور را اشغال کرده‌اند.

ویلیام برنز، مدیر سیا، روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده تخمین می‌زند که تلفات روسیه در اوکراین تاکنون به حدود ۱۵ هزار کشته و احتمالا ۴۵ هزار زخمی رسیده و افزود که اوکراین نیز تلفات قابل توجهی متحمل شده است.

این مقام دفاعی امریکا که نخواست نامش فاش شود، گفت که علاوه بر کشته شدن درجه‌داران در سطح بریدمن‌ و جگتورن‌، صدها دگروال و "بسیاری" جنرال روسی نیز کشته شده‌اند.

مسکو در ۲۵ مارچ اعلام کرد که ۱۳۵۱ سربازش در جنگ اوکراین کشته شدند.

روسیه تلفات نظامی خود را حتی در زمان صلح به عنوان اسرار دولتی طبقه بندی می‌کند و آمار رسمی تلفات خود را در طول جنگ به روز نکرده است.

کی‎‌یف در ماه جون اعلام کرد که روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ سرباز اوکراینی کشته می‌شوند.

این مقام دفاعی امریکا می‌گوید که اوکراین بیش از ۱۰۰ هدف "با ارزش" روسیه را در داخل اوکراین، از جمله پست‌های فرماندهی، انبارهای مهمات و سایت‌های دفاع هوایی منهدم کرده است.

تخریب سامانه موشکی اوکراین

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که نیروهای این کشور اوایل ماه جاری چهار سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا (HIMARS) را که توسط ایالات متحده تامین شده بود در اوکراین منهدم کردند.

کی‌یف ادعاهای مسکو را رد کرده و آنها را "جعلی" خوانده است که برای تضعیف حمایت غرب از اوکراین طراحی شده است.

در اوایل این هفته، پنتاگون اعلام کرد که در جدیدترین بسته تسلیحاتی، چهار سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا (هیمرس) در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

ایالات متحده از زمان آغاز جنگ ۸ میلیارد دالر کمک امنیتی به اوکراین داده است که از این میان ۲.۲ میلیارد دالر در ماه گذشته بوده است.

روسیه می‌گوید در حال انجام یک "عملیات ویژه" برای غیرنظامی کردن همسایه خود و خلاص شدن از شر ملی گرایان خطرناک است در اوکراین است.

کی‌یف و غرب می‌گویند روسیه در حال راه اندازی یک کارزار امپریالیستی برای تسخیر همسایه طرفدار غرب است که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ از زیر سلطه مسکو رهایی یافت.

خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید