وزیران دفاع و داخله طالبان همزمان به پکتیا سفر کردند

۱۴۰۱/۴/۳۱

ملا یعقوب، وزیر دفاع و سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان، همزمان به پکتیا در شرق افغانستان سفر کردند.

به گزارش خبرگزاری باختر، این دو مقام ارشد طالبان و شبکه حقانی در سفر به پکتیا به قول‌اردوی ۲۰۳ منصوری رفتند و دستورات لازم را به مسئولان آن صادر کردند.

طبق گزارش‌ها، در ارتش طالبان از جمله در قطعه منصوری افراد انتحاری نیز هستند. این نیروها در بدخشان، قندوز، سمنگان، بغلان، حیرتان، پروان و دیگر ولایات حضور دارند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته بود مجاهدینی که جز گروه‌های استشهادی (انتحاری) هستند بخشی از ارتش این گروه خواهند بود و در چوکات نیروهای وزارت دفاع سازماندهی خواهند شد.

از اهداف سفر همزمان ملایعقوب و سراج‌الدین حقانی به پکتیا و دستوراتی که آنان به مسئولان قول‌اردوی منصوری ۲۰۳ داده‌اند، جزئیاتی داده نشده است.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتی با انتشار عکس فرزند ملاعمر، بناینگذار طالبان و فرزند جلال‌الدین حقانی، بنیانگذار شبکه حقانی در کنار یکدیگر، در سخنانی تلویحا تلاش کرده تا اختلافاتی که در مورد آن‌ها شایع شده بود را رد کند.

سفر وزیر دفاع و داخله طالبان به پکتیا در حالیست که در ولایات مختلف افغانستان درگیری‌های سنگین مسلحانه با جبهه مقاومت ملی و دیگر نیروهای ضد طالبان ادامه دارد.

سخنگوی طالبان در توییتی که به نظر می‌رسد خطاب به مخالفان این گروه است نوشته ملایعقوب و سراج‌الدین حقانی تمام نیازهای جهاد را برآورده کردند، دستاوردهای آن‌ها را دست کم نگیرید.

سراج‌الدین حقانی هم در سفر به پکتیا گفته تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی طالبان باید حسن نیت، اخلاص و اطاعت را از اصول اولیه خود قرار دهند و از هر نوع غفلت بپرهیزند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید