سازمان سیاسی جدیدی به نام "جمهوری‌خواهان" اعلام موجودیت کرد

۱۴۰۱/۵/۳

سازمان سیاسی جدیدی زیر نام "جمهوری‌خواهان" روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

مسئولان این سازمان با انتشار بیانیه‌ای می‌گویند "خواهان روی کار آمدن نظام جمهوری و مردم‌سالار، برافراشتن دوباره بیرق ملی و احیای تمام ارزش‌های ملی" هستند.

این سازمان می‌گوید با تمام طرف‌ها روابط منظم و معنی‌دار تامین می‌کند و با برگزاری مجالس علمی و اکادمیک طرح‌هایی را برای حل مشکلات افغانستان تدوین خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که چه کسانی در راس این سازمان سیاسی قرار دارند، اما این سازمان در بیانیه‌اش چند چهره را به عنوان اعضای فنی خود معرفی کرده است.

شماری از مقامات دولت پیشین افغانستان مثل شاه‌محمود میاخیل، معاون سابق وزارت دفاع ملی، عبدالغفور لیوال، سفیر پیشین افغانستان در تهران و عبدالله رقیبی، معاون تامینات تکنولوژی و تدارکات وزارت دفاع ملی نیز در میان اعضای گروه فنی این سازمان حضور دارند.

قاضی سبحان‌الله لودین، صبرینا حمیدی، محبوب شاه محبوب، عزیز احمدی، مریم زرمتی و فیصل جبارخیل به عنوان دیگر اعضای کمیته فنی سازمان جمهوری‌خواهان معرفی شده‌اند.

در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی جمهوری‌خواهان منتشر شده محمود میاخیل، معاون سابق وزارت دفاع ملی افغانستان به عنوان مسئول روابط سیاسی و سخنگوی این جریان معرفی شده است.