امیرخان متقی با وزیر خارجه پاکستان در تاشکند دیدار کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۰۶

طالبان می‌گوید امیر‌خان متقی، وزیر امور خارجه این گروه در حاشیه نشست تاشکند با بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان دیدار کرده است.

وزارت خارجه طالبان در خبرنامه‌ای نوشت که دو طرف در این دیدار در مورد همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و بشری گفتگو کرده‌اند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان می‌گوید امیر خان متقی از بلاول بوتو خواست که در خصوص رفت و آمد مردم و تجارت دوجانبه میان افغانستان و پاکستان سهولت‌ فراهم کند.

وزارت خارجه پاکستان نیز در خبرنامه‌ای گفته است که بلاول بوتو زرداری در دیدار با وزیر خارجه طالبان بار دیگر بر تعهد پاکستان برای یک افغانستان صلح‌آمیز و پیشرفته تاکید کرده است.

هیات طالبان به رهبری امیرخان متقی برای شرکت در نشست بین‌المللی تاشکند درباره افغانستان روز دوشنبه هفته جاری به ازبکستان رفت و در حاشیه این نشست با مقامات کشورهای مختلف دیدار کرد.

در این نشست به شمول امریکا، روسیه، اتحادیه اروپا، چین، بریتانیا، هند، ایران و پاکستان نمایندگان بیست کشور و سازمان حضور داشتند.

در این نشست، درباره هماهنگی کمک‌های جامعه بین‌المللی، گفتگو با طالبان درباره ایجاد یک حکومت فراگیر، احترام به حقوق زنان و تضمین دسترسی دختران به آموزش کامل، تضمین مقام‌های طالبان مبنی بر جلوگیری از استفاده از خاک افغانستان برای حمله به منافع امنیتی کشورهای همسایه، منطقه و جهان و اهمیت آزادسازی پول مسدود شده افغانستان صحبت شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید