کشته شدن رهبر القاعده در کابل؛ طالبان تظاهرات ضد امریکا برگزار می‌کند

۱۴۰۱/۵/۱۴

پس از کشته شدن رهبر القاعده در حمله هوایی امریکا در کابل، طالبان از برگزاری تظاهرات ضد امریکا خبر داده و در ولایت‌های مختلف از مردم خواسته‌اند که روز جمعه ۱۴ اسد، پس از ادای نماز ظهر در آن شرکت کنند. طالبان حمله امریکا را نقض حریم افغانستان دانسته و آن را محکوم کرده است.

منابع به افغانستان اینترنشنال می‌گویند طالبان همچنین از خبرنگاران خواسته‌اند که روز جمعه به مساجد رفته و سخنان امامان مساجد را پوشش خبری بدهند.

به گفته این منابع، ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت‌ها نام‌های شماری از مساجد را به خبرنگاران فرستاده و دستور داده است که ضمن پوشش سخنرانی امامان مساجد، تظاهرات را نیز پوشش خبری بدهند.

یک منبع به افغانستان اینترنشنال گفت که مقامات طالبان از کارمندان ادارات دولتی و نیز از هواداران خود خواسته‌اند که در تظاهرات ضد امریکا شرکت کنند.

طالبان پنج روز پس از کشته شدن ایمن الظواهری در حمله هواپیمای بدون سرنشین امریکا، از ورود و همچنین محل سکونت رهبر القاعده در کابل اظهار بی‌خبر کرد. طالبان روز پنجشنبه در اعلامیه رسمی گفت که در خصوص کشته شدن ایمن الظواهری تحقیق می‌کند.

منابع می‌گویند طالبان از وزارتخانه‌ها و کارمندان ادارات دولتی خواسته اند که با خویشاوندان خود در این تظاهرات شرکت کنند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا اخیراً تایید کرد که ایمن الظواهری، رهبر القاعده در حمله پهپادی این کشور در کابل کشته شده است.

روز شنبه هفته گذشته، طالبان گفت که یک راکت در خانه مسکونی در شیربور کابل اصابت کرده و این حمله تلفاتی در پی نداشته است. این گروه روز دوشنبه قبل از سخنرانی رئیس‌جمهور امریکا گفت که این حمله توسط ایالات متحده صورت گرفته است.

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید