گروه داعش مسئولیت حمله انفجاری در منطقه پل سوخته کابل را بر عهده گرفت

۱۴۰۱/۵/۱۵

گروه داعش بار دیگر مسئولیت حمله انفجاری روز شنبه ۱۵ اسد، در منطقه پل سوخته در غرب شهر کابل را بر عهده گرفت.

طالبان رقم تلفات این انفجار را ۲ کشته و ۲۲ زخمی اعلام کردند.

داعش مسئولیت حمله روز جمعه در منطقه سرکاریز کابل را که ۸ کشته و ۱۸ زخمی برجای گذاشت، نیز بر عهده گرفته بود.

با آنکه طالبان رقم تلفات روز شنبه را دو کشته اعلام کرده اما رسانه‌ها به نقل از منابع آمارهای متفاوتی از تلفات این حادثه گزارش دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود گزارش داد که در اثر انفجار روز شنبه دستکم ۸ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

با این حال، منابع مردمی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند در اثر انفجار در پل سوخته، دست‌کم ۱۲ نفر کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

خالد زدران، سخنگوی پولیس طالبان در کابل در رشته توییتی گفت که در منطقه پل سوخته مواد انفجاری در یک گلدان جاسازی شده بود.

سخنگوی پولیس طالبان تاکید کرده است که «دشمن با هدف قرار دادن غیرنظامیان نمی‌تواند به فضای برادری و اعتماد در میان افغان‌ها آسیب بزند.» خالد زدران وعده داده است که نیروهای امنیتی این گروه برای یافتن ریشه‌ها، آدرس‌ها و محاکمه عاملان این حملات تلاش می‌کنند.

با آنکه طالبان وعده داده‌اند که امنیت مردم را در ایام ماه محرم تامین می‌کنند اما طی دو روز گذشته غرب کابل شاهد دو حادثه مرگبار انفجاری بوده است.

شماری از سازمان‌های بین‌المللی و سیاستمداران افغانستان حملات دو روز کشته در غرب کابل، منطقه عمدتاً شیعه و هزاره‌ نشین را محکوم کرده‌اند.

یوناما/دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان روز شنبه با محکوم کردن حمله روز جمعه در منطقه سرکاریز، از طالبان خواست که باید از وقوع چنین حملات جلوگیری کرده و در باره آن به صورت کامل و شفاف تحقیقات کند.

گروه داعش در سال‌های اخیر به ویژه پس از تسلط طالبان بر افغانستان، مسئولیت شماری از حملات انفجاری بر اقلیت‌های مذهبی و قومی شامل هزاره‌ها و شیعیان افغانستان را به عهده گرفته است.

قدیمی ترین مشاغل خانوادگی
خبرها
سفیران - فصل سوم

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید