منابع: یک هواپیمای بدون سرنشین بر اهدافی در ولسوالی اندر غزنی حمله کرده است

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

منابع محلی در غزنی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند شامگاه روز شنبه ۱۵ اسد، یک هواپیمای بدون سرنشین در ولسوالی اندر این ولایت اهدافی را مورد حمله قرار داده است.

اما یک مقام طالبان با رد حمله هوایی، می‌گوید که ماین‌روبان مواد انفجاری کهنه را در این ولسوالی منفجر کرده‌اند.

رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در غزنی در گفتگو با افغانستان اینترنشنال، حمله هواپیمای بدون سرنشین را تکذیب کرد. عبدالله منصور افغان گفت که ماین‌روبان مواد منفجره از زمان سابق را در ولسوالی اندر منفجر کرده‌اند.

تصاویری که از این حمله منتشر شده نشان می‌دهد که ستونی از دود به هوا بلند شده است.

تاکنون روشن نیست که این هواپیمای بدون سرنشین متعلق به کدام کشور است و چه هدفی را مورد حمله قرار داده است.

این حمله یک هفته پس از حمله پهپادی امریکا در کابل صورت گرفته است. شنبه هفته گذشته هواپیمای بدون سرنشین امریکا ایمن الظواهری، رهبر القاعده را در منطقه شیرپور کابل هدف قرار داد. آن زمان نیز طالبان گفتند که یک راکت در خانه‌ای اصابت کرده و تلفاتی نداشته است.

در چند ماه گذشته گزارش‌هایی از حملات هواپیماهای بدون سرنشین به مناطقی از افغانستان منتشر شده است.

در ماه ثور سال جاری شماری از رسانه‌های خارجی گزارش دادند یک پهپاد ناشناس، یک پایگاه نظامی طالبان را در ولایت غزنی هدف حمله قرار داده است. با آنکه منابع محلی این حمله تایید کردند، اما مقامات طالبان در این خصوص جزئیات ندادند.

همچنین، در ماه حمل امسال برخی از رسانه‌ها از جمله سایت مدرن دیپلوماسی به نقل از منابع خود گزارش داد که هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی یک انبار سلاح طالبان را در ولسوالی شورابک هلمند نابود کرده است. آن زمان، طالبان با تکذیب این حمله گفتند که انفجارها در شورابک هلمند ناشی از انفجار ماین‌های کهنه بوده است.

جهان‌نما
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید