طالبان مهمانداران زن هواپیماهای آریانا را خانه‌نشین کرده اند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

منابع به افغانستان اینترنشنال گفتند که طالبان به مهمانداران زن شرکت هوایی آریانا دستور داده اند که حق بازگشت به کار را ندارند.

این مهمانداران از ماه حمل شامل برنامه پرواز این شرکت نبوده و هواپیماهای آریانا بدون خدمه زن پرواز می‌کند.

طالبان در گذشته بیکار کردن کارمندان زن در ادارات دولتی را انکار کرده اند. اما، بنا به اطلاعات به دست آمده، مقامات آریانا به طور «شفاهی» به این مهمانداران گفته اند که نیازی به آنان نیست.

این کارمندان برای مدتی خیلی کوتاه، با یونیفورم کاملا پوشیده و مورد تایید طالبان، توانستند کار کنند. اما، حالا فقط ۲ بار در ماه حاضری را امضا کرده و مبلغ ناچیز ۵ هزار افغانی، بدون این که کاری انجام دهند، ماهانه به عنوان معاش دریافت می‌کنند.

با خانه نشینی اجباری این مهمانداران، مسافران زن در پروازهای شرکت هوایی آریانا از کمک خدمه زن، به خصوص در مواقع اضطراری، محروم خواهند شد.

آریانا نخستین اداره دولتی نیست که کارمندان زن به اجبار از سوی طالبان از کار محروم شده اند. پیش از این، طالبان از کارمندان زن در وزارت مالیه خواستند که به جای خود مردان خانواده شان را برای کار بفرستند.

وزارت مالیه طالبان در اعلامیه‌ای گفته است که برای کاهش فشار کار، از کارمندان زن خواسته است که یک مرد از اعضای خانواده خود را «جانشین» معرفی کنند.

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید