یک مرد افغان به اتهام قتل دو مسلمان در ایالت نیومکزیکوی امریکا بازداشت شد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

پولیس ایالت نیومکزیکوی امریکا یک مرد ۵۱ ساله افغان را به اتهام قتل دو مسلمان در شهر آلبوکُرکی این ایالت بازداشت کرد. محمد سید متهم به قتل دو پاکستانی به نام‌های آفتاب حسین و محمد افضل حسین شده است.
مقامات پولیس این شهر گفته اند که محمد سید همچنین مظنون به قتل دو نفر دیگر است.

به گزارش استوشیتد پرس، پولیس شهر آلبوکرکی محمد سید را روز دوشنبه بازداشت کرد و او روز سه‌شنبه، ۱۸ اسد به صورت رسمی به قتل آفتاب حسین و محمد افضل حسین، اهل پاکستان متهم شد.

هارولد مدینا، رئیس پولیس شهر مذکور گفت که پولیس موتر فردی را که گمان می‌رود در یکی از قتل‌های شهر نیومکزیکو دست داشته، ردیابی کرد.

او گفت: «راننده بازداشت شد و او مظنون اصلی ما برای قتل است.»

پولیس آلبوکرکی می‌گوید که جامعه مسلمان این شهر اطلاعاتی در اختیار آنها قرار داده که با استفاده از این اطلاعات محمد سید را بازداشت کرده اند.

در همین حال، پولیس این شهر در حالی که می‌گوید انگیزه اصلی این قتل‌ها هنوز مشخص نشده اما می‌افزاید که فرد متهم به این دو قتل، «تا حدی» با قربانیان شناخت داشته است و ممکن اختلافات شخصی باعث قتل شده باشد.

در بیانیه پولیس آمده است که پولیس «با استفاده از گلوله‌های کشف شده در صحنه، این دو قتل را به مهم مرتبط می‌داند.» به گفته پولیس شهر آلبوکرکی، از خانه محمد سید در کنار سایر شواهد، یک اسلحه نیز کشف شده است.

در ۹ ماه گذشته چهار مسلمان در ایالت نیومکزیکوی امریکا به قتل رسیدند.

پیش از این، فرماندار نیومکزیکو این رویدادهای امنیتی را به عنوان "قتل‌های هدفمند" توصیف کرده بود.

میشل لوجان گریشام، فرماندار نیومکزیکو، در توییتی نوشته است که قتل هدفمند ساکنان مسلمان آلبوکرکی باعث برانگیختن خشم او شده و کاملاً غیرقابل تحمل است.

پولیس پیش از این گفته بود "احتمال زیادی" وجود دارد که مرگ این دو نفر با قتل یک مهاجر افغان در ماه نوامبر ربط داشته باشد.

پنج عضو ارشد طالبان: نمای دیگری از تاریخ جنگ در افغانستان
خبرهای ساعت ۱۰ شب
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید