تظاهرات اجباری؛ منابع می‌گویند طالبان صراف‌ها را مجبور کردند علیه حمله امریکا اعتراض کنند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

منابع به افغانستان اینترنشنال می‌گویند طالبان صراف‌ها را در شماری از ولایت‌ها وادار کردند که علیه حمله هوایی اخیر امریکا اعتراض کنند و شعارهای ضد امریکایی سر دهند.

طالبان می‌گوید صراف‌ها روز چهارشنبه ۱۹ اسد، در ۷ ولایت به حمله امریکا در کابل اعتراض و آن را محکوم کردند.

رسانه‌های طالبان روز چهار شنبه از اعتراض صراف‌ها در ولایت‌های هرات، کابل، قندهار، زابل، هلمند، غزنی و ننگرهار خبر دادند.

منابع در کابل و غزنی به افغانستان اینترنشنال گفتند که افراد طالبان صراف‌ها را مجبور کردند که در تظاهرات ضد امریکایی شرکت کنند. به گفته این منابع، طالبان بیرق خود و شعارهایی را در حمایت از این گروه در میان صراف‌ها توزیع و آنها را وادار کردند علیه امریکا شعار بدهند.

طالبان روز چهارشنبه با نشر تصاویر تظاهرات صراف‌ها در شش ولایت افغانستان، گفتند که آنها خواستار پایان «تجاوز امریکا بر افغانستان» شده‌اند.

پس از کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر القاعده در اثر حمله هوایی امریکا در کابل، طالبان فراخوان تظاهرات ضد امریکایی دادند. در روزهای اخیر، طالبان و هواداران این گروه در شماری از ولایت‌ها به حمله پهپادی امریکا اعتراض کردند.

دیروز، منابع افغانستان اینترنشنال از هرات گزارش دادند که استخبارات طالبان صراف‌های این شهر را وادار کرده است که روز چهارشنبه صرافی‌های خود را ببندند و در اعتراض به حمله امریکا تظاهرات کنند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید