سقوط جمهوریت؛ مجله تایم شماره جدید خود را به داستان بیم و امید زنان افغان اختصاص داد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

مجله امریکایی تایم یک سال پس از سقوط کابل با نشر مطلبی درباره ایستادگی زنان افغان، طرح روی جلدش را به عکسی از حسینه نجیبی و ریحانه رحیمی، دو زن خلبان افغانستان اختصاص داده است. این دو بانوی جوان یونیفورم نیروی هوایی حکومت پیشین افغانستان را به تن دارند.

این نشریه با بیان این که برای بسیاری از زنان افغانستان، تسلط طالبان به معنای پایان آزادی‌هایی بود که آن‌ها برای دو دهه از آن برخوردار بودند، نوشته که شروع دوباره برای آنان آسان نبوده است.

این مجله امریکایی می‌نویسد که زنان افغان برای وطن و عزیزان شان درد می‌کشند و مطمئن نیستند چه زمانی دوباره آن را خواهند دید.

تایم در وصف دردهایی که زنان افغان متحمل می‌شوند نوشته که آنان اغلب در خواب به افغانستان باز می‌گردند و در حالی که با هویت‌های جدید دست و پنجه نرم می‌کنند روز خود را صرف یادگیری زبان‌های جدید می‌کنند.

تایم می‌گوید در حالی که زنانی که از افغانستان خارج شده‌اند خوش‌ چانس هستند اما در عین احساس می‌کنند جهانی که قول داده تا در کنار آنان بایستد به آنها خیانت کرده است. به تعبیر این مجله، زنان افغانستان عزادار از دست دادن آزادی‌هایی هستند که بر چندین نسل این کشور سایه افکنده است.

مجله تایم در مطلب جدید خود که به زنان افغانستان اختصاص داده، تلاش کرده است تا داستان امید و ایستادگی هشت زن افغان را که در حال ساختن زندگی جدید دور از وطنشان در سواحل فلوریدا تا حومه دوبلین را روایت کند.

خبرها
بحث روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید