ارسال محموله غذایی از کانادا به افغانستان به دلیل قانون ضدتروریستی لغو شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

ورلد ویژن، یک نهاد مددرسان کانادایی از لغو ارسال دو کانتینر مواد غذایی به افغانستان به دلیل ممنوعیت هرگونه معامله با طالبان خبر می‌دهد.

این نهاد می‌گوید مجبور شده است ارسال محموله کمکی به افغانستان را که برای ۱۸۰۰ کودک غذا فراهم می‌کرد، به دلیل «محدودیت‌های غیرضروری» لغو کند.

کانادا در سال ۲۰۱۳ قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن طالبان در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور قرار می‌گیرد. نهادها و شهروندان کانادا در صورت معامله مستقیم و غیرمستقیم با طالبان، تا ده سال زندانی خواهند شد.

آسونتا چارلز، رئیس سازمان ورلد ویژن در افغانستان به رسانه کانادایی گلوبل نیوز می‌گوید که این کشور با یک بحران انسانی وخیم مواجه است. او قانون ضدتروریسم کانادا را به «محدودیت‌های غیرضروری» تشبیه می‌کند و علت لغو ارسال محموله کمکی به افغانستان می‌داند.

چارلز گفت: «زمان آن رسیده است که کانادا ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را جرم‌زدایی کند. برای نجات جان انسان‌ها قبل از این که دیر شود باید اقدام کرد.»

نهادهای کمک‌رسان کانادایی به دلیل عدم تعدیل مقررات پس از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، از دولت این کشور انتقاد می‌کنند.

شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه دسامبر سال ۲۰۲۱ گفت که کمک‌های بشردوستانه و سایر فعالیت‌هایی که از نیازهای اولیه انسانی در افغانستان حمایت می‌کند، رژیم تحریم‌های این شورا را نقض نمی‌کند.

دیدگاه
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید