اف‌بی‌آی اسناد فوق محرمانه از ویلای شخصی ترامب در فلوریدا ضبط کرده است

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۱

اف‌بی‌آی یازده مجموعه سند طبقه‌بندی شده، از جمله برخی از آنها را که دارای برچسب فوق محرمانه بودند، از اقامتگاه مار-آ-لاگو دونالد ترامپ در فلوریدا کشف و ضبط کرده است.

رئیس‌جمهور پیشین امریکا هر گونه تخلفی را رد می‌کند و می‌گوید که اقلام از طبقه بندی خارج شده و سالم هستند.

یک لیست از اسناد با علامت "TS/SCI" - یا اطلاعات کاملاً محرمانه / حساس تقسیم‌بندی شده، مشخص شده است، سطحی که برای اطلاعاتی محفوظ است که می‌تواند به امنیت ملی ایالات متحده آسیب "بسیار جدی" وارد کند.

این فهرست پس از آن منتشر شد که قاضی یک سند هفت صفحه‌ای را در روز جمعه بعد از ظهر منتشر کرد که شامل حکم بازرسی بی‌سابقه از اقامتگاه رئیس‌جمهور سابق بود.

این سازمان اعلام کرد که بیش از ۲۰ جعبه اقلام در روز دوشنبه گرفته شده است، از جمله صحافی عکس، یادداشت دست‌نویس، اطلاعات نامشخصی درباره "رئیس‌جمهور فرانسه" و نامه عفو که از طرف راجر استون، متحد دیرینه ترامپ نوشته شده است.

علاوه بر چهار مجموعه از اسناد فوق سری، این فهرست شامل سه مجموعه "اسناد سری" و سه مجموعه از اسناد "محرمانه" است.

این حکم نشان می‌دهد که ماموران FBI در حال بررسی موارد نقض احتمالی قانون جاسوسی بودند که نگهداری یا انتقال اطلاعات بالقوه خطرناک امنیت ملی را غیرقانونی می‌کند.

نابود کردن اسناد یا مواد طبقه بندی شده توسط قانون ممنوع است. آقای ترامپ در زمان ریاست جمهوری مجازات‌های این جرم را افزایش داد و اکنون مجازات آن تا پنج سال زندان است.

این حکم خاطرنشان می‌کند که مکان‌های جستجو شده در مار-آ-لاگو شامل منطقه‌ای به نام "۴۵ دفتر" و اتاق‌های انبار است، اما سوئیت‌های مهمان خصوصی که توسط آقای ترامپ و کارکنانش استفاده می‌شود، نیست.

وزارت دادگستری از دادگاه خواسته بود تا روز پنجشنبه آن را علنی کند، اقدامی که در میان تحقیقات در حال انجام نادر تلقی می‌شود.

جهان‌نما
خبرها
کلکین

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید