جبهه مقاومت ملی افغانستان: داعیه ما انسجام تمامی نیروهای ضد گروه طالبان است

شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

جبهه مقاومت ملی افغانستان روز شنبه ۲۲ اسد با اعلام خطوط اساسی خود در ۳۴ بند اعلام کرد که داعیه این جبهه‌ انسجام تمامی نیروهای ضد گروه طالبان، بدون در نظر داشت تفاوت‌‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و قومی است.

احمد مسعود پیشتر گفته بود هیچ گزینه دیگری جز مبارزه با طالبان نیست.

جبهه مقاومت ملی با بیان اینکه اعمال جنایتکارانه طالبان طی سه دهه اخیر باعث کشاندن پای تروریستان بین‌المللی و لشکرکشی‌های خارجی در افغانستان گردیده گفته است این گروه شرعا باغیانی‌اند که کشور را اشغال کرده و هرنوع اعمال قدرت از جانب آن‌‏ها نامشروع است، پس وظيفه ماست تا از جان و مال مردم، حاكميت ملى و تماميت ارضى دفاع کنیم.

روز گذشته، جمعه ۲۱ اسد هم احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی در مصاحبه‌ای با شورای آتلانتیک گفت طالبان علاقه‌ای به گفتگو و تعدیل روش‌های عقب‌مانده خود ندارند.

با این حال جبهه مقاومت ملی در بند شانزدهم خطوط اساسی خود گفته است «برای رسیدن به صلح؛ به مقاومت و مذاکره شرعا باورمندیم.»

رعایت اصل تفکیک قوا و استقلالیت کامل قوه قضائیه، تحکیم و گسترش سنگر های مقاومت در سراسر افغانستان، مبارزه قاطع با افراطیت، و باور به مشارکت زنان در تمام عرصه ‌ها، از جمله دیگر مواردیست که جزء خطوط اساسی جبهه مقاومت ملی خوانده شده است.

جبهه مقاومت ملی با اطمینان گفته بدون شک اراده مردم بر هر مانعی چیره و پیروز است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید