دولت پاکستان بعد از پخش یک مصاحبه جنجالی، جواز فعالیت یک رسانه خصوصی را لغو کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

وزارت داخله پاکستان بعد از پخش مصاحبه‌ای با یک مقام اپوزیسیون این کشور، مجوز یک پایگاه خبری به نام آی.آر.وای نیوز را لغو کرد. پولیس کراچی همچنین عماد یوسف، رئیس این پایگاه خبری را از اقامتگاهش بازداشت کرده و پرونده‌هایی در مورد برخی دیگر از مسئولان این رسانه باز کرده است.

در نامه‌ای که یک نسخه آن از آدرس رسانه‌های پاکستانی منتشر شده، این وزارت پخش "گزارش‌های نامطلوب" را دلیل لغو مجوز این رسانه خوانده است.

ای‌.آر‌.وای نیوز با انتشار بیانیه‌ای در ویب‌سایت رسمی خود، تصمیم دولت فدرال برای لغو جوازش را محکوم کرده است. این رسانه اقدام دولت پاکستان به رهبری شهباز شریف را به معنای "قتل اقتصادی بیش از ۴۰۰۰ کارمند مرتبط با این کانال خبری" خوانده است. این اعلامیه همچنین تصمیم دولت را "اقدامی جدید علیه برادری روزنامه‌نگاران" خواند و گفته است که لغو مجوز این رسانه، بدون اطلاع قبلی انجام شده است.

ای.آر.وای نیوز ادعا کرده است که دولت پاکستان این کانال خبری را "قربانی" کرده است.

این رسانه قبلاً گفتگویی با شهباز گیل، از افراد نزدیک به عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان را منتشر کرده بود. دولت پاکستان اظهارات گیل در این مصاحبه را تلاشی برای "فتنه‌انگیزی و اغتشاش" خوانده است.

رعنا ثناالله، وزیر داخله پاکستان گفته است صحبت‌های او یک حرکت برنامه‌ریزی شده برای بدنام کردن ارتش این کشور بود. بعداً دولت پاکستان روز سه‌شنبه، شهباز گیل را در اسلام‌آباد بازداشت کرد.

ای.آر.وای نیوز تأکید کرد که این کانال قبلا توضیح داده است که بیانیه گیل نظر شخصی او بوده و هیچ ارتباطی با خط مشی کانال ندارد.

سیاستمداران و خبرنگاران پاکستانی اقدام دولت برای لغو مجوز این رسانه را محکوم کرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

بحث روز
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید