سایت خبری وایس: ضارب سلمان رشدی با اعضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در تماس بود

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۳

سایت خبری وایس به نقل از مقامات اطلاعاتی اروپایی و خاورمیانه‌ای گزارش داد که هادی مطر، ضارب سلمان رشدی با اعضای سپاه پاسداران ایران از طریق شبکه‌های اجتماعی در تماس بود.

این منابع در مورد محتوای تماس‌های او با اعضای قدرتمندترین سازمان نظامی ایران توضیحی نداده اند.

به نقل از وایس، وجود این تماس ها تا هنوز به معنای آن نیست که مقامات ایرانی الزاماً در طرح هادی مطر برای کشتن سلمان رشدی در امریکا مشارکت داشته اند. این منابع می گویند که تحقیقات در مورد ارتباطات و انگیزه های ضارب ادامه دارد و در روزها و هفته‌های آینده جزئیات بیشتری انتشار خواهد یافت.

یک مقام اطلاعاتی خاورمیانه‌ای که نامی از آن برده نشده، به وایس گفت این نکته «روشن» است که در یک مقطع قبل از حمله به رشدی، مطر «مستقیماً با افرادی مربوط یا نزدیک به سپاه قدس» در تماس بوده است. اما، او میزان شرکت اعضای سپاه قدس را در طرح قتل سلمان رشدی مشخص نکرد.

سپاه قدس، شاخه بیرون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی است که فعالیت‌های تخریبی و تروریستی جمهوری اسلامی را در خارج از ایران سازماندهی و رهبری می‌کند. قاسم سلیمان، فرمانده این نیروها توسط امریکا در زمان حکومت ترامپ در عراق کشته شد.

یک مقام ارشد امنیتی لبنان که نامی از آن برده نشده، به وایس گفت که امریکا خواهان اطلاعات در مورد سفر احتمالی هادی مطر به لبنان و تماس‌های او با حزب الله لبنان، گروه شبه نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی، شده است.

در واقع، این درخواست با توجه به تعلق خانواده مطر به یرعون، شهری تحت نفوذ حزب الله در جنوب لبنان، صورت می‌گیرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید