گرتا تونبرگ، فعال سرشناس محیط زیست از کنشگران افغانستان حمایت کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

در یکسالگی سقوط کابل، گرتا تونبرگ، از چهره‌های سرشناس مبارزه با تغییرات اقلیمی، با نشر ویدیویی از دختران افغان، در پیامی از جهان خواست که از فعالین افغانستان حمایت کند.

او با همرسانی هشتگ #افغانستان‌رافراموش‌نکنید، خواستار همبستگی و انتشار پیامی‌های اعتراضی این کنشگران شد.

تونبرگ در توئیتر برای حمایت از فعالین افغان که شماری از آنان در حوزه مبارزه با تغییرات اقلیمی فعال بودند، یک سایت جمع آوری کمک‌های مالی را نیز معرفی کرده و از همه خواسته است از آنان حمایت مالی کنند.

در ویدیویی که تونبرگ در صفحه توئیتر خود به اشتراک گذاشته است، یک دختر نوجوان افغان می‌گوید: «یکسال پیش زندگی من همراه با رویاها و اهداف بود. خوشحال و سرزنده بودم. تا این که آنها بازگشتند.»

بخشی از این کشنگران در این ویدیو می‌گویند که زندگی شان در خطر است و از کشورها و افراد می‌خواهند که از آنان حمایت کرده و به خروج شان از افغانستان کمک کنند.

تونبرگ در پیامش نوشت که به «صدای این فعالین گوش دهید و از آنان حمایت کنید.»

گرتا تونبرگ، فعال سرشناس حوزه محیط زیست، نامزد جایزه صلح نوبل بود و به خاطر سخنرانی‌های پرشور در مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل و اعتصابات دوره مکتب برای آگاه ساختن نوجوانان از وضعیت بحرانی اقلیمی در جهان به شهرت رسید.

او چند سال پیش از چهره‌های تاثیرگذار در مطرح کردن مسائل اقلیمی در افکارعمومی جهان بود و در سال ۲۰۱۹، مجله تایم او را به عنوان شخصیت تاثیرگذار سال معرفی کرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید