والی طالبان در جوزجان دلیل آتش‌سوزی‌های اخیر در ولسوالی فیض‌آباد را «آفت الهی» عنوان کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

داملا شعیب رسالت، والی طالبان در جوزجان دلیل آتش‌سوزی‌های اخیر در ولسوالی فیض‌آباد این ولایت را «آفت الهی» عنوان کرد. به گزارش باختر، والی طالبان گفته است که این آتش‌سوزی‌ها از سوی «مشایخ و علما با تحقیقات کامل و با رجوع به قران عظیم‌الشان آفت الهی تثبیت شده است.»

به گزارش آژانس باختر، والی طالبان که برای دلجویی با مردم روستای بالا مردیان به محل رفته است، با راه اندازی ختم قرآن، با جمعی از علما و مردم این منطقه برای جلوگیری از آتش‌سوزی دعا کرده‌اند.

در همین حال، داملا سراج‌الدین احمدی، فرمانده پولیس طالبان در جوزجان نیز گفته است که وضعیت مردم در این قریه وخیم است و «جز دعا و نیاش از بارگاه رب‌العزت دیگر علاجی نیست و مسلمانان باید به حق باشندگان این قریه دعای خیر کنند.»

در پی آتش‌سوزی‌های اخیر در ولسوالی فیض‌آباد، عبدالستار حلیمی، رئیس مطبوعات فرماندهی پولیس طالبان در جوزجان، گفت که بیش از ۸۰۰ خانواده در اثر این آتش‌سوزی‌ها به قریه‌های همجوار آواره شده‌اند.

در همین حال شماری از اهالی روستای بالا مردیان به آژانس باختر گفتند که بیش از ۷۰ درصد ساکنان این روستا به روستاها و ولسوالی‌های مجاور کوچ کرده‌اند و در صورت ادامه آتش‌سوزی احتمال تخلیه کامل این روستا وجود دارد.

به گفته مقامات طالبان، در اثر آتش‌سوزی‌ها بیش از ۱۲۰ منزل مسکونی در این روستا طعمه آتش‌سوزی شده‌ و تمامی اموال و اشیای این خانواده‌ها به خاکستر تبدیل شده است.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید