خواهر رهبر کوریای شمالی پیشنهاد کوریای جنوبی برای خلع سلاح این کشور را «احمقانه» خواند

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کوریای شمالی می‌گوید که پیشنهاد «احمقانه» رئیس‌جمهور کوریای جنوبی برای کمک اقتصادی در ازای خلع سلاح هسته‌ای را نخواهد پذیرفت. او گفت که کشورش قصد ندارد برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را کنار بگذارد و افزود: «هیچکس سرنوشت خود را با کیک جواری مبادله نمی‌کند.»

به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، یون سوک یول، رئیس‌جمهور کوریای جنوبی روز دوشنبه طی یک سخنرانی تلویزیونی یک بسته کمک اقتصادی به کوریای شمالی پیشنهاد کرد. این کمک مشروط به کنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک است. 

کیم یو جونگ گفت که به جای چنین پیشنهادهایی «بهتر است رئیس جمهور کوریای جنوبی دهانش را ببندد، زیرا او نمی‌داند که چه می‌گوید.»

وزارت اتحاد کوریای جنوبی که امور بین دو کوریا را مدیریت می‌کند، از اظهارات کیم یو جونگ ابراز "تأسف شدید" کرد. در همین حال، دفتر ریاست جمهوری کوریای جنوبی از پیونگ یانگ خواست تا "عمیقاً" درباره پیشنهاد سئول فکر کند.

کوریای جنوبی در حالی به پیونگ یانگ پیشنهاد ارایه کمک‌های اقتصادی می‌دهد که این کشور هفته گذشته تمرینات نظامی مشترک با امریکا اجرا کرد. این تمرینات از مدتی به این سو تعلیق شده بود.

جهان‌نما
خبرها
سفیران - فصل سوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید