واشنگتن اگزمینر: ۱۶۰۰ نفر از اقلیت‌های مذهبی افغان در امارات در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۲

مجله واشنگتن اگزمینر گزارش داد که حدود ۱۶۰۰ نفر از اقلیت‌های مذهبی افغان عمدتا مسیحی در مرکز اسکان مجدد در امارات متحده عربی در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند. نویسندگان این گزارش از بی‌توجهی کارکنان برنامه اسکان مجدد امریکا جهت رسیدگی به اقلیت‌های در معرض خطر انتقاد کرده‌اند.

سم براون‌بک، سفیر سابق ایالات متحده برای آزادی مذهبی بین‌المللی و همچنین لورن هومر، رئیس قانون و لیبرتی ترست (نهاد حامی آزادی‌های مذهبی) در این گزارش نوشته‌اند که به درخواست‌های مکرر نهادهای خیریه برای حمایت از آزادی‌های مذهبی مبنی بر ویزای بشردوستانه به اقلیت‌های مذهبی در افغانستان توجهی صورت نگرفته است.

گزارش می‌افزاید از طرفی دیگر شایعه بسته شدن مرکز بشردوستانه امارات متحده عربی تا پایان ماه اگست، اقلیت‌های مذهبی را وحشت زده می‌کند.

گفته می‌شود که این اقلیت‌های مذهبی با هزینه ده‌ها میلیون دالر سرمایه خصوصی که توسط سازمان‌های غیردولتی مدافع آزادی‌های مذهبی جمع آوری شده بود، تخلیه شده‌اند.

سم براون‌بک و لورن هومر، دو کنش‌گر حوزه آزادی‌های مذهبی می‌گویند که این افراد قبل از خروج از افغانستان توسط سازمان‌های غیر دولتی و دولت ایالات متحده امریکا بررسی شده‌اند.

در حال حاضر، ایالات متحده افغان‌هایی را در اولویت قرار می‌دهد که برای امریکا و سازمان‌های غیردولتی تحت تمویل ایالات متحده کار می‌کردند.

در گزارش آمده که در حال حاضر ۵۰۰ اقلیت مذهبی دیگر در افغانستان در ترس زندگی می‌کنند و ۲۰۰ مسیحی نیز به دلیل دستورات ویژه طالبان مبنی بر تعقیب و مجازات اقلیت‌های مذهبی در معرض خطر هستند.

خبرها
سفیران - فصل سوم
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید