مشاور امنیت ملی روسیه: غرب از ارایه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان خودداری می‌کند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۲

نیکولای پاتروشف، مشاور امنیت ملی روسیه می‌گوید که غرب قصد دارد از ارایه کمک‌های بشردوستانه قابل ملاحظه به افغانستان خودداری کند.

آقای پاتروشف گفته است که با توجه به بحران مواد غذایی در جهان، به زودی گرسنگی در افغانستان فراگیر شده و به یک نقطه فاجعه‌بار خواهد رسید. 

خبرگزاری تاس روسی گزارش می‌دهد که این سخنان مشاور امنیت ملی روسیه در آخرین نشست دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو سازمان شانگهای بیان شده و به تازگی رسانه‌ای شده است.

مشاور امنیت ملی روسیه گفته است: «ما می‌بینیم که غرب قصد دارد همچنان از ارائه کمک‌های قابل ملاحظه بشردوستانه به افغانستان خودداری کند.»

او گفته است که امریکا به جای رهاسازی دارایی‌های افغانستان و مصرف آن برای رسیدگی به نیازهای بشری با نظارت سازمان ملل، این دارایی‌ها را به شکل غیرقانونی مسدود کرده است. او خواستار رهاسازی دارایی‌های مذکور شد.

آقای پاتروشف گفت: «بدبینانه به نظر می‌رسد که واشنگتن نیمی از دارایی‌های افغانستان را به هدف جبران خسارت به بستگان قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر اختصاص داده است.» او افزود که مردم افغانستان «هیچ نقشی در حملات مذکور» نداشته اند.

بر اساس اظهارات وی، با در نظر گرفتن بحران فزاینده در بازار جهانی مواد غذایی از جمله به دلیل تحریم‌های بی‌سابقه غرب علیه روسیه، ممکن است به زودی درصدی جمعیت گرسنگان در افغانستان به «یک نقطه فاجعه‌بار» برسد.

او همچنین گفته است که امریکایی‌ها و انگلیس‌ها نیز موانعی را برای بازگرداندن کار عادی بانک‌های افغانستان با سیستم بانکی بین‌المللی ایجاد کرده اند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید