هندی‌ها در اعتراض به آزادی عاملان تجاوز جنسی بر یک زن مسلمان تظاهرات کردند

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۵

صدها نفر روز شنبه در چندین ایالت هند در اعتراض به آزادی ۱۱ متجاز جنسی بر یک زن مسلمان و حامله هندی تظاهرات کردند. ۱۱ مرد هندو در سال ۲۰۰۲ هنگام شورش‌های مذهبی در هند بر یک زن مسلمان در ایالت گجرات تجاوز کردند و ۷ عضو خانواده او را کشتند. آنان در سال ۲۰۰۸ به حبس ابد محکوم شدند.

معترضان در دهلی نو، پایتخت این کشور، با سردادن شعارهایی از حکومت محلی ایالت غربی گجرات خواستند که تصمیم رهایی این ۱۱ تن را لغو کند. آنها همچنین آهنگ‌هایی را در همبستگی با قربانی خواندند.

اسوشتیدپرس گزارش می‌دهد که تظاهرات مشابهی در چندین ایالت دیگر هند نیز در اعتراض به رهایی ۱۱ متجاوز برگزار شد.

آسیه قریشی، یکی از معترضان در دهلی جدید گفت: «نرندرا مودی در ۱۵ آگست در مورد حفاظت از زنان هند سخنرانی کرد؛ روزی که متجاوزان را آزاد کردند.»

او پرسید که «من چگونه در چنین وضعیتی خود را مصون احساس کنم؟»

این ۱۱ مرد در ۱۵ آگست، زمانی که هند ۷۵ سالگی استقلال خود را جشن گرفت، با احکام تعلیقی آزاد شدند.

این مردان هندو که به جرم کشتن هفت عضو خانواده این زن نیز محکوم شده بودند، بر مبنای قانونی رها شدند که به محکومین اجازه می‌دهد بعد از سپری کردن ۱۴ سال زندان، تقاضای عفو یا کاهش مدت زندان را بدهند.

بلقیس بانو، قربانی تجاوز جنسی که اکنون در ۴۰ سالگی به سر می‌برد، اخیراً گفت که تصمیم دولت ایالت گجرات باور او به عدالت در هند را خدشه‌دار ساخته است.

مقامات هندی اما گفتند که این افراد بر اساس قانونی که در سال ۱۹۹۲ و در زمان محکومیت آنها معتبر بود، واجد شرایط رهایی دانسته شدند. اما اسوشیتد پرس گزارش می‌دهد که نسخه جدیدتری از این قانون که در سال ۲۰۱۴ از طرف دولت فدرال توشیح شد، آزادی و عفو کسانی را که در جرایم خاصی از جمله تجاوز جنسی و قتل محکوم شده اند، ممنوع می‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.