پاسخ سعید خوستی به نکاح اجباری؛ "از نکاح ناسنجیده خود پشیمانم"

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۹

پس از آن که الهه، یک دانشجوی طب، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان را به نکاح اجباری و تجاوز متهم کرد، قاری سعید خوستی می‌گوید که «به خواست» الهه با او نکاح بسته بود. او می‌افزاید که از نکاحش با الهه پشیمان است. الهه با نشر پیامی گفت اکنون مثل زندانی در اپارتمانی نگهداری می‌شود.

الهه، دانشجوی طب با نشر پیام تصویری گفت که در ماه دلو سال گذشته در مقر استخبارات طالبان به زور به نکاح قاری سعید خوستی، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان درآمده است.

ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده نشان می‌دهد که سعید خوستی وارد خانه الهه شده و او در حالی که یک بیل در دست دارد، با قهر و غضب از خوستی می‌خواهد از خانه‌اش بیرون شود.

همچنان در یک ویدیوی دیگر به نظر می‌آید که الهه به دلیل جراحات در شفاخانه بستری شده است.

این دانشجوی طب گفت که اکنون در یک اپارتمان در گلبهار سنتر در مرکز شهر کابل نگهداری می‌شود و اجازه بیرون شدن از این مجتمع را ندارد.

او در این ویدیو خواهان نجاتش شد، هرچند می‌گوید که این شاید آخرین پیام او باشد، زیرا پس از نشر این ویدیو احتمال دارد به قتل برسد.

به گفته او در این مدت همواره از سوی سعید خوستی مورد لت‌وکوب و تجاوز قرار گرفته است.

سعید خوستی در واکنش به پیام های تصویری الهه در صفحه توییترش نوشت: «۶ ماه قبل با دختری به نام الهه و به خواست خود او ازدواج کردم.»

او گفت که الهه را مورد لت و کوب قرار نداده و «با استفاده از صلاحیت شرعی خود» الهه را طلاق داده است.

در یک سال گذشته شمار زیادی از افراد و فرماندهان طالبان برای بار دوم وسوم ازدواج کرده‌اند.

ازدواج اجباری و به نکاح در آوردن کودکان برای طالبان یک امر معمول است و همواره افراد این گروه دختران جوان را به زور به نکاح خود در آورده اند.

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید