امریکا هنوز گزارش خود درباره خروج و جنگ افغانستان را منتشر نکرده است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۰

شبکه خبری سی‌بی‌اس گزارش می‌دهد که وزارت‌های دفاع و خارجه امریکا هفته‌ها پیش گزارش‌های‌شان درباره خروج امریکا و جنگ این کشور در افغانستان را آماده کرده اما همچنان در حال بررسی و حذف موارد محرم‌اند.

هنوز مشخص نشده که گزارش‌های کامل این دو وزارت نشر می‌شود یا تنها بخشی از آن.

در همین حال در تازه‌ترین مورد، جنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون گفت که کار روی گزارش وزارت دفاع در مورد جنگ در افغانستان و خروج از این کشور به پایان رسیده است. اما این که چه زمانی در دسترس عموم قرار می‌گیرد، مشخص نیست.

او در یک نشست مطبوعاتی گفت: «گزارش پنتاگون کامل است و در دست بررسی قرار دارد. در حال حاضر [وزیر دفاع لوید آستین] گزارش را بررسی می‌کند.»

او افزود که به دلیل محرم بودن این گزارش، نمی‌تواند بیشتر از این اظهار نظر کند.

اظهارات رایدر یک ماه پس از آن بیان می‌شود که وال استریت ژورنال گزارش داد که رهبری وزارت دفاع امریکا در حال بررسی این گزارش و عدم انتشار بخشی از آن است.

پیش از این ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا نیز گفته بود که گزارش وزارت امور خارجه «به گونه‌ای طبقه بندی شده است که بتواند از هر منبع اصلی مناسب استفاده کند.»

پرایس همچنین گفت: «امید و انتظار ما این است که بتوانیم عناصر آن گزارش را به صورت عمومی منتشر کنیم.»

وزارت‌های دفاع و خارجه امریکا از ماموریت‌های جنگی این کشور در خارج همواره ارزیابی‌هایی نشر می‌کنند. تا کنون نهادهای مستقل و اعضای جمهوری خواه کمیته روابط خارجی سنای امریکا از جنگ و خروج این کشور از افغانستان گزارش‌های مفصلی نشر کرده اند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
دیدگاه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید