یک مقام امریکایی: ارتش روسیه از کمبود نیروی انسانی رنج می‌برد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۰

یک مقام امریکایی روز چهارشنبه به نقل از استخبارات این کشور گفت که ارتش روسیه در نبرد با اوکراین از کمبود شدید نیروی انسانی رنج می‌برد.

او بدون ذکر نام به رویترز گفت که ارتش روسیه برای رفع این کمبود به دنبال استخدام نیروهای قراردادی است و ممکن مجرمان را نیز در ازای عفو، جذب کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پنجشنبه گذشته فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن تعداد نیروهای مسلح روسیه از ۱.۹ میلیون به ۲.۰۴ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

مسکو از اولین هفته‌های آغاز جنگ اوکراین آمار تلفات نیروهای روسی را فاش نکرده است، اما مقامات غربی و دولت کی‌یف می‌گویند که تعداد تلفات نیروهای روسیه به هزاران تن می‌رسد.

این مقام امریکایی که خواست نامش فاش نشود، به رویترز گفت: «ارتش روسیه از کمبود شدید نیروی انسانی در اوکراین رنج می‌برد.»

این مقام گفت که گمان می‌رود وزارت دفاع روسیه به دنبال جذب نیروهای قراردادی برای جبران این کمبود پرسنل است. او افزود که روسیه «سربازان مجروح را وادار می‌کند تا مجدداً وارد ارتش شوند و همچنین در تلاش استخدام پرسنل از شرکت‌های امنیتی خصوصی است.»

این مقام گفت: «ما به طور جداگانه گزارش‌های موثقی داریم که وزارت دفاع روسیه نیز احتمالاً شروع به جذب مجرمان محکوم در اوکراین در ازای عفو و امتیاز مالی خواهد کرد.»

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید