رئیس جمهور اوکراین: اروپا خود را برای زمستان سرد و تاریک آماده کند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۳

همزمان با قطع گاز خط لوله نورد استریم-۱، ولودیمیر زلنسکی به کشورهای اروپایی هشدار داد که انتظار یک زمستان سرد و دشوار را داشته باشند.

او در یک پیام ویدیویی گفت: «روسیه آماده است تمام اروپا را با مشت محکم قطع انرژی بکوبد.»

به نقل از رویترز، روسیه در مورد قطع صدور گاز از نورد استریم-۱، خط لوله اصلی تامین انرژی اروپا گفته است که «مشکلات فنی» و تحریم‌های غربی باعث اختلال در صدور انرژی شده است. اما دولت‌های اروپایی روسیه را متهم می‌کنند که از انرژی به عنوان سلاحی علیه آنان استفاده می‌کند.

جمهوری چک این روزها شاهد اعتراضات گسترده به حکومت این کشور به خاطر حمایت از تحریم نفت و گاز روسیه و در نتیجه افزایش قیمت انرژی و هزینه‌های زندگی در این کشور است.

تحلیلگران باور دارند که افزایش ناآرامی‌ها و اعتراضات در کشورهای اروپایی به کمبود انرژی در زمستان پیش رو، می‌تواند از حمایت متحدانه دولت‌های اروپایی از اوکراین در برابر روسیه بکاهد.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، همزمان با تصویب بسته کمکی ۶۵ میلیارد یورویی برای کمک به مردم و صاحبان کاروبار، گفته است که حکومت آلمان برای قطع کامل گاز روسیه در ماه دسامبر در حال برنامه ریزی است و به مردم خود وعده داده است که فشار و موانع ناشی از کمبود انرژی در زمستان پیش رو پشت سر خواهند گذاشت.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید