آلبانیا روابط دیپلوماتیک خود را با ایران به حالت تعلیق درآورد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

به دنبال حمله اخیر سایبری به زیرساخت‌های آلبانیا، این کشور اعلام کرد که تمام کارکنان دیپلوماتیک، فنی، اداری و امنیتی ایران، باید ظرف ۲۴ ساعت خاک جمهوری آلبانیا را ترک کنند.

نخست‌وزیر آلبانیا در پیامی گفت که «دولت تصمیم گرفته روابط خود با جمهوری اسلامی ایران را قطع کند.»

نخست‌وزیر آلبانیا روز چهارشنبه در پیامی ویدیویی گفت که این کشور در حال پایان دادن به روابط دیپلوماتیک خود با ایران است و به دیپلومات‌های ایرانی و کارکنان سفارت این کشور دستور داده تا ظرف ۲۴ ساعت آینده خاک آلبانیا را ترک کنند.

نخست‌وزیر آلبانیا تاکید کرد که این اقدام کاملا متناسب با شدت و خطر حمله سایبری [ایران] است که تهدیدی برای فلج کردن خدمات عمومی، پاک کردن سیستم‌های دیجیتال و هک کردن سوابق دولتی، سرقت ارتباطات داخلی دولتی و ایجاد هرج و مرج و ناامنی بوده است.

پیشتر شرکت امنیت سایبری مندیانت اعلام کرده بود که حمله سایبری گسترده به وب‌سایت‌های دولتی آلبانیا در ماه سرطان احتمالا از سوی هکرهای مرتبط با جمهوری اسلامی انجام شده که به دنبال بر هم زدن نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق بودند.

نشست سازمان مجاهدین خلق که قرار بود در اوایل ماه اسد در پایتخت آلبانیا برگزار شود، در پی هشدار مقام‌های محلی درباره احتمال وقوع حمله تروریستی لغو شد.

خبرها
پیشه‌ور - فصل دوم
قهرمانان کوچک

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید