واشنگتن پست: اف‌بی‌آی از خانه ترامپ اسنادی درباره توانایی اتمی یک دولت خارجی پیدا کرده است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

روزنامه واشنگتن پست گزارش می‌دهد که ماموران اف‌ بی آی در جریان جستجوی اقامت‌گاه ترامپ در فلوریدا به اسنادی در باره توانایی دفاعی نظامی و اتمی یک دولت خارجی دست یافته اند.

تنها رئیس‌جمهور و اعضای ارشد کابینه با مجوز ویژه حق دسترسی به این اسناد را دارند.

افرادی که از روند جستجوی خانه ترامپ آگاهی دارند، به شرط افشا نشدن نام شان به روزنامه مذکور گفته اند که بسیاری مقام‌های ارشد امنیت ملی امریکا نیز از جزییات برخی این اسناد محرمانه دور نگهداشته می‌شوند.

این چنین اسناد محرمانه همیشه در یک مرکز اطلاعاتی امن قفل می‌باشد و توسط یک افسر امنیتی تعیین شده محافظت می‌شود.

دسترسی مقام‌های ارشد دولتی به چنین اسناد نیاز به مجوز ویژه دارد اما این اسناد پس از ترک ترامب از کاخ سفید، بیش از ۱۸ ماه در خانه ترامپ در فلوریدا نگهداری شده است.
پس از ماه‌ها تلاش، اف بی آی توانست بیش از ۳۰۰ سند محرمانه از خانه ترامپ بدست آورد.

۱۸۴ مجموعه از جمله ۱۵ صندوق به اداره ملی آرشیف امریکا فرستاده شد ، ۳۸ مجموعه دیگر توسط وکیل ترامپ در ماه جون به تحقیق کنندگان سپرده شده و بیش از ۱۰۰ سند اضافی دیگر ماه اگست بدست آمد که در این اسناد آخرین بخش اطلاعات محرم دولت بوده است.

سخنگوی ترامپ در این باره اظهار نظر نکرد. اف بی آی و وزارت دادگستری امریکا نیز از ابراز نظر خود داری کرده اند. دفتر مدیر اطلاعات ملی امریکا در حال بررسی خطراتی ناشی از این اطلاعاتی است که برای مدتی از دسترس حکومت بیرون شده بود.

این درحالیست که واشنگتن پست پیشتر گزارش داده بود که ماموران «اف‌بی‌آی» در بازرسی از خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در فلوریدا به‌دنبال اسناد مرتبط با تسلیحات هسته‌ای اند.

دیدگاه
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید