کریکت بورد پاکستان می‌گوید از رفتار هواداران تیم ملی کریکت افغانستان شکایت می‌کند

۱۴۰۱/۶/۱۸

رامیز راجا، رئیس کریکت بورد پاکستان می‌گوید که از رفتار هواداران تیم ملی کریکت افغانستان با هواداران تیم ملی پاکستان در ورزشگاه شارجه، به شورای جهانی کریکت شکایت درج می‌کند.

پس از باخت تیم ملی کریکت افغانستان در مقابل پاکستان به روز چهارشنبه، هواداران دو تیم با هم درگیر شدند.

تصاویری که از ورزشگاه شارجه در رسانه‌های اجتماعی نشر شد، نشان می‌دهد که تماشاگران تیم های پاکستان و افغانستان با هم درگیر می‌شوند.

باخت تیم افغانستان واکنش خشمگینانه تماشاگران افغان را در پی داشت. در تصاویر دیده می‌شود که تماشاگران هردو تیم چوکی‌های ورزشگاه را تخریب کرده و به روی یکدیگر پرتاب می‌کنند.

رئیس بورد کریکت پاکستان روز پنجشبه، ۱۷سنبله در یک کنفرانس خبری گفت: «ما در این مورد به شورای جهانی کریکت نامه می‌نویسیم و صدای خود را بلند می‌کنیم و هر کاری که در توان ما باشد انجام می‌دهیم. تصاویر بسیار آزاردهنده بود و این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می‌افتد.»

پیش از این نیز شعیب اختر، بازیکن سرشناس و پیشین کریکت پاکستان با نشر ویدیوی تخریب چوکی‌های ورزشگاه شارجه توسط هواداران خشمگین تیم کریکت افغانستان در توییتر، از شفیق استانکزی، رئیس لیگ برتر کریکت افغانستان خواسته بود تا به هواداران تیم افغانستان «نکاتی را گوشزد کند».

این توییت اختر واکنش تند استانکزی را به دنبال داشت. او در توئیتی نوشت که «کنترول احساسات چنین جمعیتی دشوار است و این گونه حوادث در دنیای کریکت بارها اتفاق افتاده است.»

استانکزی از شعیب اختر انتقاد کرد که رفتار چند هوادار خشمگین را نماینده شخصیت کل مردم افغانستان دانسته است.

افغانستان در مسابقات جام کریکت آسیا، مسابقه روز چهارشنبه را فقط با اختلاف یک ویکت به تیم پاکستان باخت.

خبر ورزشی
جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید