ارتش اوکراین از بازپس‌گیری مناطق بیشتر و به اسارت گرفتن سربازان روسی خبر داد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۱

ارتش اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که مناطق بیشتری را از دست نیروهای روسی خارج کرده است و در جریان پیشروی، شمار زیادی از عساکر روسی را نیز اسیر کرده است.

مقامات نظامی اوکراین مدعی اند که روسیه با توجه به شکست‌ها و تلفات، از فرستادن نیروی بیشتر به مناطق جنگی خودداری کرده است.

به نقل از اسوشیتدپرس، یک سخنگوی استخبارات ارتش اوکراین مدعی شد که نیروهای روسی به طور دستجمعی به نیروهای اوکراینی تسلیم می‌شوند؛ تا جای که به گفته یک مشاور زلنسکی، اوکراین جای کافی برای نگهداری اسیران روسی ندارد.

قرار است اسیران روسی با نیروهای اوکراینی در اسارت روسیه مبادله شوند.

همچنان، لوی درستیز اردوی اوکراین ادعا کرد که روسیه واحدهای جدید نظامی را به مناطق جنگی نمی‌فرستاد.

دستاوردهای نظامی اخیر ستایش حامیان داخلی و خارجی حکومت اوکراین را برانگیخته است و برخی آن را نقطه‌ای عطف در جنگ این کشور با روسیه توصیف کرده اند.

آن طور که رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه گفت، نیروهای تحت امرش در ۲ هفته گذشته بیش از ۶ هزار کیلومتر از قلمرو اوکراین را از اشغال نیروهای روسی بازپس گرفته اند. اما این عقبگرد در برنامه نظامی روسیه برای اشغال مناطق بیشتر تغییری به وجود نیاورده است.

دیمتری پسکوف، سخنگوی کرملین، روز دوشنبه به این سوال که آیا پوتین هنوز هم به توانایی فرماندهان خود اعتماد دارد، پاسخ مستقیم نداد و گفت که عملیات نیروهای روسی در اوکراین تا زمان رسیدن به اهداف اولیه شان ادامه خواهد یافت.

تازه‌ترین خبرها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
دیدگاه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید