احمد مسعود از سازمان ملل خواست تصامیمی بگیرد که از جنایات طالبان جلوگیری کند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۴

رهبر جبهه مقاومت ملی در یک پیام صوتی به تیرباران اسیران این جبهه توسط طالبان در پنجشیر واکنش نشان داد.

احمد مسعود از سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر خواست که فقط به محکوم کردن کتبی اکتفا نکنند و تصامیمی بگیرند که نتیجه آن جلوگیری از «جنایات طالبان» باشد.

پیام صوتی احمد مسعود، روز پنجشنبه ۲۴ سنبله در کانال یوتیوب جبهه مقاومت ملی منتشر شده است. او در این پیام تاکید کرده است که مبارزه جبهه مقاومت علیه طالبان با عزم و اراده بیشتر ادامه خواهد داشت.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان روز سه‌شنبه ۲۲ سنبله اعلام کرد که نیروهای این گروه دست‌کم ۴۰ تن از نیروهای جبهه مقاومت ملی را در پنجشیر کشته‌اند و بیش از صد تن از نیروهای جبهه مقاومت را اسیر گرفته‌اند.

تصاویری که افراد طالبان از درگیری‌های اخیر در پنجشیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که این گروه شماری از اسیران جبهه مقاومت را تیرباران می‌کنند.

یوناما، نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد در کابل، ریچارد بنت، گزارشگر ویژه سازمان ملل و دیده‌بان حقوق بشر از جنگ در پنجشیر و نقض جدی حقوق بشر به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

سازمان‌های حقوق بشری خواهان تحقیقات فوری و پاسخگویی عاملان کشتار در پنجشیر شده‌اند.

جبهه مقاومت ملی می‌گوید در سراسر افغانستان سه هزار نیرو دارد.

احمد مسعود با تسلیت به مردم افغانستان و بازماندگان کشته‌شدگان اعضای جبهه مقاومت تاکید کرده که «نتیجه شهادت و قربانی‌ها، عزت، آزادی، سربلندی و پیروزی است.»

همزمان جبهه مقاومت ملی اعلام کرده که احمد مسعود به همراه شماری دیگر از سیاسیون در اتریش گردهم آمدند تا در نشست «انسجام و هماهنگی برای آینده افغانستان» گفتگو کنند.

جبهه مقاومت ملی می‌گوید این نشست به میزبانی یک موسسه خصوصی اتریش انجام شده و سه روز ادامه خواهد داشت.

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی در توییتی نوشته است که این نشست اولین تریبون و فرصتی است که مخالفان طالبان گردهم می‌آیند تا در مورد یک افغانستان صلح‌آمیز و دموکراتیک گفتگو کنند.

به گفته آقای نظری سیاسیون افغانستان از همه اقوام و طیف‌ها در این نشست حضور دارند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
سفیران - فصل سوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید