درگیری میان مردم محلی و کوچی‌ها در تخار ادامه دارد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۴

منابع محلی به افغانستان اینترنشنال گفتند که زد و خورد میان مردم محلی و کوچی‌ها در ولسوالی خواجه بهاالدین که از ۲ روز پیش آغاز شده، پایان نیافته است.

مردم محلی ادعا می‌کنند که کوچی‌ها خانه‌های شان را چور کرده و طالبان هم مانع از کار آنان نشده اند.

در عین حال، تصاویری که به‌دست افغانستان اینترنشنال رسیده است، نشان می‌دهد برخی از مردم ولسوالی خواجه بهاءالدین در اعتراض به دستور طالبان در این ولسوالی مبنی بر تخلیه یک روستا دست به تجمع اعتراضی زدند.

آنها علیه طالبان شعار داده و از بی تفاوتی شان در برابر اقدامات کوچی‌ها به شدت انتقاد کردند.

پیش از این، منابع محلی روز ۱۹ سنبله گفتند که کوچی‌های مسلح با همکاری طالبان شماری از ساکنان ولسوالی خواجه بهاءالدین تخار را از خانه‌های شان بیرون کردند.

ویدیوی رسیده به افغانستان اینترنشنال نشان می‌داد که وسایل خانه‌ برخی ساکنان روستای لاله‌گذر و گل‌بهار بیرون انداخته شده و آنان نسبت به این کار اعتراض می‌کردند.

ساکنان این دو روستا گفتند که پس از غصب خانه‌های‌شان توسط کوچی‌های مسلح، آنها به طالبان شکایت کردند، اما استخبارات طالبان پس از حضور در محل از کوچی‌ها طرفداری کرد.

طالبان در یکسال گذشته در مناطقی که نیروهای مقاومت علیه این گروه فعالیت کرده اند، مردم را وادار به کوچ اجباری کرده اند. چنانچه، در روز ۸ سنبله منابع معتبر افغانستان اینترنشنال روز سه‌شنبه تایید کردند که طالبان ۸ خانواده را از قریه تنبنه ولسوالی دره ولایت پنجشیر کوچ اجباری داده‌اند.

مردم محل گفتند که طالبان این خانواده‌ها را به ارتباط داشتن با جبهه مقاومت متهم کرده و بر آنها فشار وارد کردند تا خانه‌های خود را ترک کنند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید