منابع می‌گویند عبدالقیوم ذاکر، فرمانده طالبان در جنگ پنجشیر زخمی شده است

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۲۵

منابع به افغانستان اینترنشنال می‌گویند که ملا عبدالقیوم ذاکر، فرمانده طالبان برای پنجشیر و اندراب در نبرد اخیر با جبهه مقاومت ملی زخمی شده است.

به گفته منابع، او برای درمان به کابل منتقل شده است.

با این حال، طالبان زخمی شدن ملا ذاکر را تکذیب کرده‌اند.

از یک هفته بدین سو ولسوالی‌‌های مختلف پنجشیر از جمله ولسوالی عبدالله خیل شاهد نبردهای خونین بین طالبان و جبهه مقاومت بوده است.

برخی منابع می‌گویند که این فرمانده طالبان در ۲۱ سنبله در ولسوالی عبدالله خیل زخمی شده و بعد برای درمان به کابل منتقل شده است.

منابع به افغانستان اینترنشنال گفتند که کشتار اسیران جبهه مقاومت توسط طالبان نشانی از ابراز خشم طالبان از زخمی شدن ملا ذاکر است.

طالبان از چند روز به این سو با استقرار نیرو در پنجشیر، بر مواضع جبهه مقاومت حملات خود را آغاز کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان اخیرا از کشته شدن ۴۰ نیروی جبهه مقاومت و بازداشت بیش از ۱۰۰ تن دیگر آنان خبر داد.

اخیرا ویدیوهایی از تیرباران اسیران جبهه مقاومت به دست طالبان در رسانه‌های اجتماعی نشر شده که واکنش‌های نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری را به دنبال داشت.

در جمله آخرین واکنش‌ها حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان از ادامه و تشدید این درگیری در پنجشیر ابراز نگرانی کرده و درگیری بین دو طرف را به « برادرکشی» تشبیه کرده است.

پس از افزایش درگیری‌ها در پنجشیر، طالبان اعلام کردند که ملا عبدالقیوم ذاکر از سوی رهبر این گروه به عنوان مسئول نظامی طالبان در پنجشیر و اندراب تعیین شده است.

خبرهای ساعت ۱۰ شب
آنجا که نور می‌درخشد
خبرهای ساعت ۱۰ شب

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید