وزارت خارجه پاکستان می‌گوید دلایل کافی درباره حضور تروریستان در افغانستان دارد

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۲۵

پس از آن که طالبان حضور مسعود اظهر، رهبر جیش محمد در افغانستان را رد کردند، اکنون وزارت خارجه پاکستان می‌گوید که دلایل کافی درباره حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان دارد.

سخنگوی این وزارت می‌گوید که مناطقی زیاد در افغانستان به عنوان پناهگاه گروه‌های تروریستی استفاده می‌شود.

عاصم افتخار احمد، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز پنجشنبه در جریان نشست هفتگی خود به رسانه‌های پاکستانی گفت: "پاکستان و جامعه جهانی دلایل کافی دارند تا باور کنند که هنوز مناطقی در افغانستان از سوی گروه‌های ترورسیتی به عنوان پناه‌گاه‌های امن استفاده می‌شود."

اما یک منبع از حکومت طالبان روز گذشته به افغانستان اینترنشنال گفت که پاکستان پس از آن مسئله تحویل مسعود اظهر را مطرح کرد که طالبان ۴ عضو جیش محمد را در قندهار بازداشت کردند. یک منبع دیپلماتیک هم گفته پاکستان برای خروج از فهرست خاکستری از طالبان خواسته که مسعود اظهر را به اسلام‌آباد تحویل دهد.

یک منبع دیپلوماتیک در اسلام‌آباد گفته که هفته گذشته گروه ویژه اقدام مالی از پاکستان خواسته بود مسعود اظهر را دستگیر کند.

پاکستان از چند سال به این طرف به دلیل پول‌شویی و تامین مالی تروریسم در فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی قرار دارد. پاکستان تلاش می‌کند با تکمیل شاخص‌های ۲۷ گانه گروه ویژه اقدام مالی از فهرست خاکستری این سازمان خارج شود.

روزنامه پاکستانی‌ نشین نیز گزارش می‌دهد که طالبان گزارش‌های مربوط به حضور مسعود اظهر در افغانستان را تکذیب کرده و گفته است که چنین سازمان‌های تروریستی "می‌توانند" در خاک پاکستان و حتی تحت "حمایت رسمی" دولت این کشور فعالیت کنند.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید